MojAndroid

Spoločnosť Meta, ktorá stojí za sociálnymi sieťami ako napríklad Facebook či Instagram zavádza funkciu “kanálov.” Ide o funkciu známu najmä z aplikácie Telegram. Zavedenie novinky oznámil priamo prostredníctvom kanálov samotný zakladateľ, Mark Zuckerberg. Novinku priblížil portál TheVerge.

Funkcie bola zatiaľ spustená len v mobilnej aplikácii, preto ju na iných zariadeniach nenájdete. Hlavnou myšlienkou kanálov má byť vytvorenie prostredia pre tvorcov, v ktorom môžu hromadne komunikovať so svojim publikom. Čo však bude chýbať je spätná väzba, keďže používatelia nebudú môcť do kanálov prispievať. Jedinou povolenou metódou komunikácie je reakcia na správu prostredníctvom emoji.

Takto o novinke informoval Zuckerberg | Zdroj: Meta

Followeri môžu po novom aj hlasovať v anketách, ktoré musí nastaviť tvorca kanála. Zuckerberg sa rozhodol pomenovať oficiálne prvý kanál ako “Meta Channel 📢,” kde sa budú nachádzať všetky novinky a aktualizácie produktov a technológií Mety. Zo začiatku sa tejto funkcie dočkajú používatelia Instagramu, neskôr aj Facebooku a Messengeru. Spustenie pre ostatné platformy má prísť už v najbližších mesiacoch. Instagram zatiaľ poslúži ako nástroj na doladenie nedostatkov, a tiež na zisk spätnej väzby od samotných používateľov.

Zatiaľ túto vymoženosť nedostanú všetci tvorcovia

Momentálne sa s vlastným kanálom môžeme stretnúť len u vybraných osôb. Patria sem snowboardistka Chloe Kim, či populárna streamerka Valkyrae. Tým boli spustené kanály len včera. Samotná Meta prehlásila, že má svoj vlastný zoznam čakateľov na túto funkciu. Bol o ňu ohromný záujem a celý zoznam je už do posledného miesta plný.

Ako prvé dostanú možnosť spustenia kanála do svojej pošty, odkiaľ si kanál nastavia a môžu si ho pripnúť do svojho profilu, prípadne zdieľať na Story. Čo sa týka otvorenosti kanálov, tak môžu byť otvorené pre všetkých sledovateľov, no rovnako ich môžu nastaviť len pre platiacich používateľov. Pre tvorcov sa tak otvára ďalšia možnosť, ako komunikovať so svojimi fanúšikmi.

Náš tip
Xiaomi pripravuje beštiu. Takto bude vyzerať nový 13 Ultra
18.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+