MojAndroid

V poradí ôsmy ročník ankety Smart Banka je na konci a my sme spoznali jej víťazov. Ide o jedinečnú anketu, v ktorej sme v spolupráci s čitateľmi hľadali banky s najlepším bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku.

Hlasovať za najlepšie aplikácie ste mohli od 23.1. 2023 do 31.3.2023. Na základe odovzdaných hlasov môžeme teraz vyhodnotiť najlepšie bankové aplikácie podľa ich funkcií a vlastností, ktoré svojim klientom ponúkajú. Vieme, ktorá banka má podľa Slovákov najlepšie mobilné bankovníctvo v roku 2023. Do ankety sa v tomto roku zapojilo 85 512 hlasujúcich.

Objektívne hodnotenie ankety

Anketa Smart Banka nie je len obyčajným hlasovaním. Vyhodnocovací systém sa skladá z niekoľkých dôležitých súčastí a vyplýva z komplexného systému Smart Banka INDEX. Ide o systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v ankete Smart Banka. Systém, v ktorom sú zohľadnené hodnotenie používateľov funkcionality bankových aplikácií, podľa použiteľnosti a prínos pre klientov banky.

Hodnotenie sa skladá z dvoch zložiek:

  • Spokojnosť – pomer hlasujúcich, ktorí sú klientmi danej banky k počtu hlasov získaných v otázke “Ktorá banka má podľa vás najlepšiu mobilnú aplikáciu?”. Čím viac klientov dalo v tejto otázke hlas svojej banke, tým viac spokojných klientov banka má.
  • Funkcionality – jednotlivým funkcionalitám bola priradená váha na základe počtu hlasov, ktoré v ankete získali od hlasujúcich. To znamená, že čím je funkcionalita pre ľudí dôležitejšia, tým väčšiu váhu a viac bodov banková aplikácia získa, ak túto funkciu ponúka.

Víťazné banky Smart Banka 2023

Ako po uplynulé roky, tak aj teraz prvé tri banky získali poradie v oficiálnom hlasovaní a opäť sme odovzdali aj Cenu sympatie, pre banku, ktorá získala najväčší počet hlasov v otázke “Ktorá banka má podľa vás najlepšiu bankovú aplikáciu?”

Smart Banka 2023: Výsledky

  1. miesto: Tatra banka
  2. miesto: Slovenská sporiteľňa
  3. miesto: ČSOB

Cena sympatie opäť putuje do Tatra banky, ktorá obhájila minuloročný titul a získala najviac hlasov.

Fotografie z odovzdávania ocenení

1. miesto: Aplikácia Tatra banka | Zdroj: Miroslav Schwamberg
2. miesto: Aplikácia George od SLSP | Zdroj: Miroslav Schwamberg
3. miesto: Aplikácia ČSOB Smart Banking | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pomôžeme tam, kde je to potrebné

Anketa Smart Banka 2023 tiež pomáha. Všetky hlasy, ktoré sa podarilo v ankete získať, sa pretavili aj do finančnej podpory pre projekt IPčko. Podobne, ako v minulých rokoch, aj v tomto roku sme sa rozhodli podporiť OZ IPčko sumou 2 ceny za každého hlasujúceho v ankete.

Vybrali sme si túto internetovú linku dôvery pre mladých ľudí. Psychologickú pomoc poskytujú nonstop, bezplatne a anonymne prostredníctvom chatu a emailu. Aj vďaka vám budeme tak môcť pomôcť ľuďom, ktorí ju potrebujú.

Výherca smartfónu za 1000 eur

Súčasťou ankety bola aj súťaž, v ktorej ste mohli vyhrať smartfón podľa vlastného výberu v hodnote 1000 €. Každý hlasujúci, ktorý odpovedal na otázky v ankete a uviedol kontaktné údaje, bol automaticky zaradený do žrebovania o nový smartfón v hodnote 1000 € podľa vlastného výberu.

Výherkyňou sa stáva Anna Demková. Výherkyni srdečne gratulujeme a v dohľadnej dobe ju budeme kontaktovať. Všetkým ostatným ďakujeme za účasť. Ak ste nevyhrali, nezúfajte. Na našom webe pravidelne pripravujeme rôzne súťaže, do ktorých sa môžete zapojiť aj v budúcnosti a šťastie sa možno usmeje aj na vás.

Stiahnite si eBook: Ako byť Smart

V súvislosti s témou bankovníctva sa v online svete čoraz častejšie stretávame s rôznymi druhmi podvodov, ktoré majú rovnaký cieľ – vylákať od obete peniaze. A keďže o nových typoch podvodov neustále informujeme aj na našom webe, rozhodli sme sa vytvoriť eBook, v ktorom sa im venujeme komplexne.

V eBooku Ako byť Smart nájdete nielen informácie o bankových podvodoch, ale aj tipy, ako sa pred nimi úspešne ubrániť. Či už pred podvodnými e-mailami, telefonátmi, SMS správami a podobne. Takže neváhajte a sťahujte, eBook je úplne zdarma.

 
Váš odber nebolo možné aktivovať. Skúste neskôr, prosím.Skontrolujte si svoju e-mailovú schránku a potvrďte odber kliknutím na tlačidlo v potvrdzujúcej správe.

eBook: Ako byť Smart

Prihláste sa k odberu noviniek a stiahnite si zadarmo eBook: Ako byť smartWe use Sendinblue as our marketing platform. By Clicking below to submit this form, you acknowledge that the information you provided will be transferred to Sendinblue for processing in accordance with their terms of use


26.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+