MojAndroid

Zatiaľ čo niektorí používatelia Xiaomi smartfónov stále očakávajú aktualizáciu na systém Android 13, tak tento čínsky výrobca oznámil beta verziu systému Android 14  pre tri jeho vlajkové lode. Ktoré to sú, zverejnil portál GizmoChina.

Beta verzia bude uvoľnená pre tri modely

Spoločnosť Xiaomi už stihla vydať nadstavbu MIUI 14 pre väčšinu svojich zariadení. Nie všetky tieto aktualizácie sú však založené na systéme Android 13. Niektoré populárne smartfóny Xiaomi stále používajú ako základný operačný systém Android 12, aj keď majú najnovšiu verziu MIUI. Dá sa predpokladať, že podobný prístup zvolí aj v prípade Android 14.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Netýka sa to však vlajkových modelov Xiaomi 13 a 13 Pro, ktoré by mali čoskoro dostať beta verziu systému Android 14 pre vybraných testerov. Zaujímavé je, že beta verzia nebude dostupná pre vyšší model Xiaomi 13 Ultra. Okrem menovaných modelov sprístupní spoločnosť beta verziu aj testerom s modelom Xiaomi 12T. Aj tomto prípade je zaujímavé, že chýba vyšší model Xiaomi 12T Pro.

Xiaomi verbuje ľudí na testovanie

Xiaomi preto momentálne naberá beta testerov pre testovanie MIUI 14.1, ktorej vydanie v stabilnej podobe sa očakáva koncom tohto roka a bude postavená na systéme Android 14. Spoločnosť hľadá 2 tisíc beta testerov pre každé z vyššie uvedených zariadení. Ich výber bude čisto podľa poradia. Kto sa skôr prihlási, ten bude testovať.

Jednou z podmienok je tiež, že beta testeri by mali byť ochotní ísť do miestneho servisného strediska Xiaomi, ak sa zariadenia po aktualizácii nebude dať zapnúť. Spoločnosť bude tiež akceptovať iba žiadateľov, ktorých zariadenia využívajú globálnu ROM. Ostatné verzie, ako sú európske a indické zostavy, budú musieť počkať.

Ako je na tom konkurencia?

Beta verziu Androidu 14 sprístupnila aj spoločnosť Nothing pre svoj jediný model Nothing Phone (1). Čínska značka OnePlus ho zase testuje na vlajkovej lodi OnePlus 11. V prípade vivo to je zase top model vivo X90 Pro.

Náš tip
One UI 5.1.1 je tu. Čo prináša a ktoré Samsungy dostanú aktualizáciu?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+