MojAndroid

Značka Redmi, ktorá patrí spoločnosti Xiaomi, začala podľa portálu Xiaomiui s distribúciou systému Android 13 pre smartfón strednej triedy Redmi Note 12 5G. Spoločnosť Google už pritom oficiálne predstavila systém Android 14, ktorého stabilná verzia by mala byť k dispozícii výrobcom koncom leta.

Aktualizácia je už dostupná ja v Európe

Aktualizácia Redmi Note 12 5G na Android 13 je pre majiteľov tohto smartfónu výrazným vylepšením. Zlepšuje výkon ich smartfónov tým, že používateľom ponúka rýchlejší a efektívnejší operačný systém, ktorý prináša aj viaceré nové funkcie. Zároveň sa mierne zmení aj dizajn používateľského rozhrania systému.

recenzia Redmi Note 12 Pro 5G
Redmi Note 12 Pro 5G | Zdroj: Filip Spevár

V súčasnosti sa táto aktualizácia sprístupňuje používateľom globálneho a európskeho modelu smartfónu. V aktualizácii dostanú používatelia aj novú verziu nadstavby MIUI 14, podľa ktorej je pomenované aj označenie firmvéru MIUI-V14.0.2.0.TMQEUXM, respektíve MIUI-V14.0.3.0.TMQMIXM. Súčasťou aktualizácie je aj májová bezpečnostná záplata systému.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju však vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Rovnako odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Činí sa aj konkurencia. Spoločnosť OnePlus nedávno aktualizovala na novú verziu OxygenOS svoj vlajkový model OnePlus 11. Nokia zase pustila aktualizáciu na Android 13 pre modely Nokia G11 a Nokia G21. Spoločnosť Huawei tiež aktualizovala vlajkový model Huawei P40 Pro.

Náš tip
Samsung predstavil nové televízie pre rok 2023. Čo nás čaká?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+