MojAndroid

Xiaomi vydalo nadstavbu MIUI 14 postavenú na operačnom systéme Android 13 v decembri minulého roka. Aktualizáciu už získali používatelia smartfónov zo série Xiaomi 12, Xiaomi 11T či Xiaomi Mi 10. Teraz prichádza rad na telefóny POCO F3 a Redmi Note 10 Pro. O tejto skutočnosti informuje portál GizChina.

POCO F3 a Redmi Note 10 Pro dostávajú Android 13 a MIUI 14

Je dôležité zmieniť, že POCO F3 pravdepodobne dostal aktualizáciu už trochu dávnejšie. Tentokrát ale prichádza aj na Xiaomi Mi 11X, ktorý predstavuje čínsku verziu tohto zariadenia. Veríme, že správa potešila hlavne vlastníkov modelu Redmi Note 10 Pro. Aktualizácia má veľkosť asi 3,9 GB a zahŕňa aj januárovú bezpečnostnú záplatu. POCO F3 bolo oficiálne odhalené s Androidom 11 a MIUI 12.

Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Redmi Note 11 Pro

MIUI 14 sľubuje výrazné zlepšenie používateľskej skúsenosti, vrátane rýchlejšieho načítavania aplikácií, dlhšej výdrže batérie na jedno nabitie či zlepšeného manažmentu aplikácií spustených na pozadí. Zlepšenie by mali spozorovať aj hráči graficky náročnejších hier. Celkovo sa dočkáte stabilnejšieho chodu zariadenia. Okrem spomínaných zlepšení sa môžete tešiť aj na nové funkcionality, ktoré s novou verziou MIUI prichádzajú.

Aktualizácie u konkurencie

Starší smartfón Samsung Galaxy Note 9 dostal februárovú bezpečnostnú aktualizáciu. Modely Xiaomi Mi 11 a Xiaomi Mi 11 Ultra získavajú operačný systém Android 13 a používateľskú nadstavbu MIUI 14. Vo veľkom aktualizuje aj čínsky gigant Huawei, ktorý vydáva nové firmvérové balíčky pre smartfóny aj príslušenstvo. Herné mobilné telefóny značky Asusdostávajú aktualizáciu na Android 13. Na záver vám odporúčame prečítať aj náš špeciálny článok o výrobcoch, ktorí aktualizujú svoje zariadenia po najdlhšie obdobie.

Náš tip
Slúchadlá Huawei Freebuds Pro 2+ dokážu merať teplotu a tep srdca
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+