MojAndroid

Starší Galaxy Note 9 mnohí používatelia považujú za najlepší model z celej série Note smartfónov. Už pred niekoľkými mesiacmi Samsung tento model vymazal zo zoznamu pravidelne aktualizovaných zariadení. Aj napriek tomu používatelia vo Veľkej Británii a Írsku dostali novú februárovú aktualizáciu. Bližšie informácie o aktualizácií zverejnil portál SamMobile.

Nečakaná aktualizácia pre Samsung Galaxy Note 9

Aj napriek zrušeniu pravidelných aktualizácií pre Galaxy Note 9 niektorí používatelia dostali februárový bezpečnostný balíček. Samsung niekedy zvykne aktualizovať aj staršie modely smartfónov kvôli ich zabezpečeniu a úpravám v systéme. Spoločnosť nezverejnila žiadne detaily ohľadom konkrétnych úprav pre modely z Note 9 série, no pravdepodobne budú úpravy rovnaké ako pri ostatných zariadeniach.

Zatiaľ si aktualizáciu môžu stiahnuť a nainštalovať len používatelia v Írsku a Veľkej Británii. Update prichádza do smartfónov s firmvérovým označením N960FXXSAFWB3. Zatiaľ však nie je isté, či sa aktualizácia dostane aj do ostatných regiónov Európy.

Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Dostupnosť aktualizácie si môžete jednoducho skontrolovať prejdením do nastavení smartfónu a v sekcii softvérových aktualizácií vyhľadajte všetky dostupné updaty. Zručnejší používatelia si môžu februárový balíček nainštalovať aj manuálne cez online databázu.

Na aktualizovanie smartfónov myslí aj konkurencia. Spoločnosť Asus vypustila do svojich herných smartfónov aktualizáciu s najnovším systémom Android 13. Huawei od začiatku marca taktiež sprístupnil pre staršie modely smartfónov svoju najnovšiu februárovú bezpečnostnú záplatu.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 Ultra a S Pen. Čo všetko dokáže?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+