MojAndroid

Spoločnosť Huawei sa pravidelne stará o aktualizovanie smartfónov a príslušenstva. Aj napriek tomu, že spoločnosť už vypustila nový marcový bezpečnostný balíček, niektorí používatelia stále nedostali aktualizáciu z predošlého mesiaca. Portál HuaweiCentral zverejnil bližšie informácie o aktualizáciách, ktoré sú dostupné už niekoľko dní.

Huawei aktualizácie:

Pravidelné softvérové aktualizácie sú zamerané najmä na zlepšenie bezpečnosti zariadení a ochranu používateľa. V každom balíčku samozrejme nechýbajú ani mierne systémové úpravy, ktoré by mali zlepšiť plynulosť a výkon zariadenia.

Prvá aktualizácia sa týka vlajkovej lode Huawei P30 Pro. Na tento model je už od 2. marca globálne dostupný februárový bezpečnostný balíček s verziou 12.0.0.149. Aj napriek mnohým sťažnostiam od používateľov aktualizácia síce zlepší zabezpečenie zariadenia, no problém s rozmazávaním fotografií pri fotení pomocou primárneho fotoaparátu bohužiaľ nevyrieši.

huawei p30 pro
Huawei P30 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei P50 Pro

Od 3. marca je februárový update dostupný aj na model zo série smartfónov, ktoré sú prispôsobené pre ženy, Huawei Nova 10. Tieto smartfóny boli jednými z prvých, ktoré prišli na trh s predinštalovanou verziou operačného systému EMUI 12. O deň neskôr spoločnosť vypustila aktualizáciu z predošlého mesiaca aj na P40 Lite. Update prichádza s verziou 12.0.0.268.

Čínska spoločnosť nezabudla ani na používateľov bezdrôtových slúchadiel. Model Huawei Freebuds 5i taktiež dostáva aktualizáciu so systémovými úpravami a stabilizáciou systému. Tieto zmeny by mali skvalitniť ich zvuk a celkový výkon.

huawei freebuds 5i
FreeBuds 5i | Zdroj: Filip Spevár

Ak si nie ste istí, či ste už dostali najnovší update na svoj smartfón, jeho dostupnosť si môžete jednoducho skontrolovať prejdením do nastavení. V sekcií systémových aktualizácií si následne vyhľadajte všetky dostupné aktualizácie. Okrem aktualizovania smartfónov spoločnosť pracuje aj na novej sérií smartfónov Huawei P60. Kedy však oficiálne predstaví nový model smartfónu zatiaľ nevieme.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+