MojAndroid

Spoločnosť Huawei tento týždeň predstavila viacero zaujímavých zariadení. Príkladom je hybrid smart náramku a bluetooth handsfree Huawei TalkBand B7. Zaujímavé sú však aj nové TWS slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2+, ktoré dokážu merať teplotu používateľa a tep jeho srdca. Ich špecifikácie zhrnul portál GSMArena.

Huawei FreeBuds Pro 2+
Huawei FreeBuds Pro 2+ | Zdroj: GSMArena.com

Huawei FreeBuds Pro 2+ podporujú všetky moderné technológie

Z pohľadu dizajnu vyzerajú FreeBuds Pro 2+ rovnako ako predošlý model FreeBuds Pro 2. Kvôli novým technológiám sa však mierne zvýšila hmotnosť každého slúchadlá a to na 6,3 gramov. Každé z nich ukrýva 55 mAh batériu. Odolnosť proti dažďu certifikácie IP54 zostala zachovaná. Nabíjacie puzdro s hmotnosťou 52 gramov obsahuje 580 mAh batériu. Podporuje káblové nabíjanie cez USB-C a aj bezdrôtové nabíjanie Qi.

Huawei FreeBuds Pro 2+
Nabíjacie puzdro | Zdroj: GSMArena.com

Slúchadlá majú 11-milimetrové dynamické meniče, podporu nízkych frekvencií, HiRes zvuku, L2HC, LDAC, HD priestorového zvuku a aktívneho potlačenia hluku (ANC) až do 47 dB. Slúchadlá dokážu prehrávať hudbu 6 hodín bez funkcie ANC a takmer 4 hodiny pri jej aktivácii. S nabíjacím puzdrom sa doba predlží na 27 hodín bez ANC respektíve 17 hodín s ANC. So smartfónom sa slúchadlá spárujú pomocou rozhrania Bluetooth 5.2.

360-stupňový priestorový zvuk a duálne meranie tepu a teploty

Slúchadlá podporujú prenos zvuku vo vysokej kvalite v rámci troch zvukových režimov: koncertná sála, divadlo a kino. Majú tiež šesťosový snímač polohy, ktorý vytvára 360-stupňový priestorový zvuk. K dispozícii je tiež funkcia inteligentnej dynamickej redukcie šumu vo verzii 2.0, ktorý dokáže redukovať šum na základe štruktúry zvukovodu a spôsobu nosenia slúchadiel.

Huawei FreeBuds Pro 2+
Dizajn slúchadiel | Zdroj: GSMArena.com

Najzaujímavejším vylepšením je však duálny systém monitorovania srdcovej frekvencie a telesnej teploty. Spoločnosť tvrdí, že ide o monitorovania srdcovej frekvencie pomocou infračerveného a zeleného svetlá, ktoré umožňuje ešte vyššiu presnosť a to až 95 %. Huawei FreeBuds Pro 2+ budú na čínskom trhu stáť v prepočte 205 eur. Cena a dostupnosť pre globálny trh bude oznámená 9. apríla.

Náš tip
Platená televízia je na Slovensku mimoriadne obľúbená. Využívate ju aj vy?

 

 

25.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+