MojAndroid

Podľa GizmoChina spustila spoločnosť Xiaomi na globálnom trhu aktualizáciu na MIUI 14 pre staršie vlajkové modely Xiaomi Mi 11 a Xiaomi Mi 11 Ultra. Nadstavba je postavená na najnovšom systéme Android 13.

Aktualizáciu dostanú najprv beta testeri

Aktualizácia softvéru nesie označenie firmvéru V14.0.1.0.TKBMIXM pre Mi 11 a V14.0.1.0.TKAMIXM pre Mi 11 Ultra. Aktualizácia bude spočiatku dostupná iba pre testerov programu Mi Pilot. Ak sa nevyskytnú žiadne závažné chyby, tak by mala byť dostupná pre všetkých používateľov do konca mesiaca.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Súčasťou aktualizácie je aj februárová bezpečnostná záplata, ktorá by mala zlepšiť zabezpečenie obidvoch vlajkových smartfónov. Systém Android 13 zase prináša nové API rozhranie na konverziu textu, podporu pre Bluetooth Low Energy Audio a samozrejme množstvo zmien v používateľskom rozhraní.

Zoznam zmien v rámci nadstavby MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú aj smartfóny nižších tried. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to nemá v posledných rokoch jednoduché.

Náš tip
HONOR predstavil ultimátny smartfón. Zatiaľ len v Číne
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+