MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi koncom marca predstavila nové vlajkové smartfóny, vrátane nadupaného modelu Xiaomi Mi 11 Ultra. Ten sa v Číne predáva už nejaký čas, no teraz oficiálne prichádza aj do Európy, informuje portál XiaomiAdictos.

Cenou sa vyrovná zariadeniu Samsung Galaxy S21 Ultra

Minuloročné zariadenie Xiaomi Mi 10 Ultra sa mimo Čínu nedostalo, čo sklamalo veľa Xiaomi fanúšikov. Tento rok sa to čínsky výrobca smartfónov rozhodol zmeniť a na predstavení smartfónu Xiaomi Mi 11 Ultra odhalil aj jeho európsku cenu – konkrétne 1 199 eur za verziu s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom.

Redmi Note 10 Pro fotoaparat
Redmi Note 10 Pro | Foto: Redakcia


Xiaomi Mi 11 Ultra príde do Európy už budúci týždeň

Na oficiálnom predstavení spoločnosť síce zverejnila európsku cenu tohto zariadenia, ale nezverejnila dátum jeho príchodu do Európy. Ten minulý týždeň odhalila oficiálna facebooková stránka Xiaomi Nederland, ktorá odpovedala na komentár používateľa Victor Droogh. Používateľ chcel vedieť, či je zariadenie v predaji a Xiaomi v odpovedi uviedlo, že ešte nie je k dispozícii, ale bude od 11. mája.

Xiaomi Mi 11 Ultra dátum začiatku predaja v Európe
Foto: Facebook.com

Tento dátum platí pre holandský trh a je možné, že smartfón dorazí do ostatných európskych krajín neskôr. No ak naozaj príde neskôr, pravdepodobne to bude otázka niekoľkých dní, pri najhoršom týždňov.

Náš tip
Málo RAM v smartfóne? Xiaomi chystá zaujímavú novinku

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+