MojAndroid

Xiaomi patrí medzi výrobcov, ktorí sa o aktualizácie svojich smartfónov starajú pomerne dobre. Ak aj niektoré modely nedostanú nový operačný systém, dostanú aspoň novú verziu nadstavby. Aktuálne najnovšou je MIUI 12.5 a zatiaľ ju dostalo 7 modelov. Téme sa venoval portál Gizchina.

Najnovšia nadstavba od Xiaomi bola oficiálne predstavená vo februári. Všetky novinky, ktoré prináša, sme zhrnuli v článku MIUI 12.5 oficiálne: Čo prináša nová verzia nadstavby a ktoré modely ju dostanú?

MIUI 12.5 je k dispozícii pre 7 modelov

Niektoré modely dostali najnovšiu nadstavbu v beta verzii, majitelia týchto siedmich smartfónov sa môžu tešiť na MIUI 12.5 vo finálnej verzii:

O aktualizácii na MIUI 12.5 pre Xiaomi Mi 11 sme informovali v samostatnom článku Xiaomi MI 11: Aktualizácia s nadstavbou MIUI 12.5 bola spustená.

Xiaomi Mi 11 MIUI 12.5
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


Výrobca bohužiaľ nespomenul regióny, v ktorých sa spomínaná aktualizácia začala šíriť. Očakávame, že v najbližších dňoch sa tak stane aj na Slovensku, keďže väčšina z týchto modelov sa u nás predávala a stále predáva.

Aj konkurencia aktualizuje svoje modely na nové verzie nadstavieb

Na aktualizáciách svojich nadstavieb usilovne pracuje aj konkurencia. Samsung je vo fáze aktualizovania svojich modelov na nadstavbu One UI 3.1. Modely od OnePlus zase dostávajú novú nadstavbu OxygenOS. Motorola nedávno aktualizovala vlajkový edge+, ktorý dostal Android 11 s funkciou Ready For. Aktualizácie prisľúbil aj juhokórejský LG, ktorý s výrobou smartfónov oficiálne skončil.

Náš tip
SmartTalk s MôjAndroid: Pýtajte sa a vyhrajte skladací Samsung Galaxy Z Flip

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+