MojAndroid

Xiaomi nedávno začalo vypúšťať aktualizáciu na MIUI 12.5 v Číne pre viaceré modely. Celkovo by sa tejto aktualizácie malo dočkať viac než 28 modelov. Vysoko postavený predstaviteľ Xiaomi potvrdil jej príchod aj pre trojročné modely Mi 8, Mi Mix 2S alebo aj pre novší  Mi Mix 3. Téme sa venuje GizmoChina.

xiaomi mi8
Xiaomi Mi 8 | Foto: Redakcia

Trojročné modely od Xiaomi dostanú MIUI 12.5

Tieto zariadenia dostali MIUI 12 v auguste minulého roku a aj napriek tomu, že nedostali Android 11, dostanú aspoň MIUI 12.5. Potvrdil to predstaviteľ Xiaomi, Zhang Guoquan na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Všetky tri modely navyše využívajú rovnaký procesor Snapdragon 845, čo zjednodušilo optimalizáciu a vývoj MIUI 12.5 pre spomínané smartfóny. Zaujímavosťou je fakt, že kým Mi Mix 3 vyšiel s MIUI 10, tak Mi Mix 2S vyšiel so starším MIUI 9. To znamená, že Mi Mix 2S dostane už 4. veľkú aktualizáciu nadstavby MIUI. Podobne je na tom aj Mi 8, ktorá prišla na trh s MIUI 9.5.

Zhang však nespomenul 5G verziu s názvom Mi Mix 3 5G, ktorá sa od Mi Mix 3 líši procesorom – využíva už novší Snapdragon 855, ale aj batériou. Aby bolo všetko fér, tak by mal aj 5G model dostať novú aktualizáciu podľa nášho názoru. Okrem toho aj by sa spomínanej aktualizácie mal dočkaj aj vyšší model rady Mi 8 s názvom Mi 8 Explorer Edition.

Zhang na záver potvrdil, že si na túto aktualizáciu majitelia spomínaných zariadení ešte chvíľu počkajú. Chcú si byť istí, že aktualizácia bude bez chýb a navyše ešte musia aktualizovať aj novšie modely na MIUI 12.5.

Konkurencia

Toto sú dobré správy hlavne pre majiteľov starších Xiaomi zariadení, ale aj pre ľudí, ktorí zvažujú kúpu smartfónu od Xiaomi. No Samsung je na tom oveľa lepšie a aktualizuje rýchlosťou blesku. Až tak rýchlo, že sme nedávno museli napísať rovno celý zoznam zariadení, ktoré Samsung nedávno aktualizoval.

Okrem toho nezaľáha ani Nokia, ktorá nedávno aktualizovala lacnejší model 4.2 na Android 11. Aktualizuje aj Google, ktorý si pre Pixel 5 a Pixel 4a 5G pripravil aktualizáciu vylepšujúcu fotoaparáty.

 

11.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+