MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť LG tento týždeň oficiálne potvrdila, čo sa šepkalo už dlhšiu dobu. Po dlhých rokoch vývoja smartfónov končí s ich výrobou kvôli neuspokojivým výsledkom mobilnej divízie. Podľa portálu GSMArena sa napriek tomu vybrané modely dočkajú systému Android 11 a niektoré aj verzie Android 12.

Inovácie, hardvér bez kompromisov a slabšia softvérová podpora

Odchod spoločnosti LG z trhu smartfónov bude znamenať aj odchod jedného z najinovatívnejších výrobcov. Napríklad minulý rok priniesla na trh smartfón LG Wing, ktorý prekvapil duálnym otočným displejom. Na tento rok plánovala uviesť prvý skladací smartfón s rolovateľným displejom. Bohužiaľ sa ho už nikdy nedočkáme.

LG Wing Android 11
Foto: LG

Prednosťou smartfónov od spoločnosti LG boli aj ich nekompromisné hardvérové parametre. Zákazníkovi ponúkli najnovšie technológie na trhu a vlajkové modely boli vždy bez kompromisov. Nikdy im nechýbala zvýšená odolnosť, fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu, slot na pamäťové karty, plná konektivita alebo bezdrôtové nabíjanie. Ak v niečom zaostávali, tak v softvérovej podpore.

Aktualizácie na Android 11 a aj Android 12 budú pokračovať

Napriek tomu sa o aktualizácie minimálne majitelia minuloročných modelov nemusia obávať. Potvrdila to aj samotná spoločnosť na svojich oficiálnych webových stránkach. Nešpecifikovala síce, ktoré jej smartfóny môžu ešte očakávať aktualizáciu na systém Android 11, ale pravdepodobne to budú modely vydané od roku 2019.

LG Velvet


Podľa spoločnosti LG tiež pokračujú prípravy na aktualizáciu s chystaným systémom Android 12, ktorý by mal Google uvoľniť  výrobcom  v septembri. Ani v tomto prípade výrobca zatiaľ nezverejnil, ktoré smartfóny by ju mali dostať. Pravdepodobne sa to bude týkať hlavne modelov vydaných v roku 2020.

Spoločnosť zároveň varuje, že načasovanie a dostupnosť sa budú líšiť v závislosti od krajiny (a budú závisieť od postupov testovania a nasadenia spoločnosti Google). Popritom sa budú vydávať aj aktualizácie zabezpečenia systému. Tie by mali byť zaručené tri roky od vydania konkrétneho modelu.

Samozrejme sa nič nemení ani na dvojročnej záruke na hardvér a prípadných opravách smartfónov v rámci záruky. Servisné strediska LG ich budú prijímať aj naďalej. Limitovaným by ale mohol byť počet príslušenstva k jednotlivým modelom, ako sú originálne kryty, puzdra alebo ochranné skla.

Náš tip
Nokia 5.4 s atraktívnym dizajnom a cenou pod 200 € v predaji na Slovensku
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+