MojAndroid

Juhokórejský výrobca LG oznámil počas každoročného veľtrhu CES, že tento rok sa môžeme tešiť na skladaciu novinku LG Rollable. Spoločnosť si vo februári patentovala rolovateľný smartfón s druhou obrazovkou na zadnej strane a portál LetsGoDigital v spolupráci s grafickým dizajnérom TS Designer na základe tohto patentu vytvorili vizualizácie pripravovaného smartfónu.

Predchádzajúce úniky tvrdia, že LG Rollable bude mať 6,8 palcový displej, ktorý je možné rozbaliť na veľkosť 7,4 palcov. Rolovací displej sa údajne vyrába v spolupráci s čínskym výrobcom displejov BOE.

LG Rollable dizajn
Zdroj: LetsGoDigital.org

Rolovateľná časť displeju je skrytá v kryte smartfónu a rozbalí sa po stlačení tlačidla pomocou koľajnicového systému. Vďaka tomuto jedinečnému tvaru nemá zariadenie žiadny viditeľný záhyb.

Na zadnej strane sa nachádza pomerne veľká obrazovka s výrezom pre trojitý fotoaparát, vďaka čomu tento smartfón nepotrebuje selfie fotoaparát.

LG Rollable dizajn
Zdroj: LetsGoDigital.org

Aby TS Designer zobrazil smartfón v celej svojej kráse, vytvoril animáciu, v ktorej podrobne demonštruje proces rozbaľovania a skladania.

LG Rollable sa na trh možno nikdy nedostane

Zariadenie LG Rollable získalo minulý týždeň certifikát Bluetooth SIG, čo naznačuje, že smartfón je pripravený byť uvedený na trh. Pôvodne sa zdalo, že sa tak stane v marci, avšak minulý mesiac sa ukázalo, že si budeme musieť počkať až do septembra.

Budúcnosť mobilnej divízie spoločnosti LG je veľmi neistá. Spoločnosť sa momentálne snaží svoju neúspešnú divíziu predať alebo získať pre ňu investora, zatiaľ však neúspešne. Nakoniec možno bude nútená výrobu smartfónov zastaviť úplne, čo znamená, že LG Rollable možno nikdy nevyjde.

 LG Wing

Rolovacie smartfóny chystá aj konkurencia

LG nie je jediným výrobcom, ktorý vidí v rolovateľných smartfónoch budúcnosť. Spoločnosť TCL svoj prototyp ukázala už pred rokom a Oppo koncom minulého roka predstavilo Oppo x 2021. Rolovateľný smartfón údajne chystá aj spoločnosť Samsung.

Náš tip
LG Velvet: Aktualizácia na Android 11 je dostupná už aj na Slovensku

29.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+