MojAndroid

Aktualizované 25.3.2021

Spomínaná aktualizácia dorazila už aj na zariadenia, ktoré boli zakúpené na Slovensku. Za čitateľský tip ďakujeme Stankovi.

Pôvodný článok z 31.1.2021

Najpopulárnejším smartfónom spoločnosti LG medzi zákazníkmi bol minulý rok určite model LG Velvet. Za pomerne rozumnú cenu ponúkal elegantný dizajn, zvýšenú odolnosť, kvalitný AMOLED displej, dostatočný výkon alebo bezdrôtové nabíjanie. Podľa portálu PiunikaWeb teraz navyše dostáva aktualizáciu na systém Android 11.

LG Velvet farby

Zatiaľ len v Južnej Kórei a pre 5G model

Portál upozorňuje, že zatiaľ je aktualizácia dostupná len na domácom juhokórejskom trhu pre 5G verziu LG Velvet. Tá sa dá kúpiť aj dnes v niektorých slovenských eshopoch. Na ďalších trhoch a pre 4G verziu smartfónu by sa mohla aktualizácia objaviť vo februári. Jej veľkosť je 2251 MB, čo by pri vnútornej pamäti zariadenia s veľkosťou 128 GB nemal byť problém.

LG Velvet Android 11 aktualizácia

Okrem Androidu 11 prináša aktualizácia aj januárovú bezpečnostnú záplatu a nadstavbu LG UX 10. Tá vylepšuje rozhranie ovládania hlasitosti, grafiku pop-up informačného okna pri hovore a pridáva možnosť nastaviť farbu notifikačného baru. O dostupnosti aktualizácie na Slovensku vás budeme samozrejme včas informovať. Pokiaľ sa tak stane, tak sa nezabudnite pred jej inštaláciou ubezpečiť, že máte batériu smartfónu dostatočne nabitú.

Aké vylepšenia prinesie Android 11 modelu LG Velvet?

  • Záznam obrazovky. Záznam diania na obrazovke vo forme videa je teraz podporované priamo v Androide 11 a  nie je k tomu nutná samostatná aplikácia.
  • Spoločné ovládanie pre všetky smart zariadenia. Smart zariadenia v domácnosti ako kúrenie alebo svetlá sa teraz dajú ovládať cez jedno spoločné rozhranie. Vyvoláte ho dlhým stlačením tlačidla napájania.
  • Správa konverzácií na jednom mieste. Rozhovory používateľa s priateľmi a rodinou v rôznych aplikáciách je možné zobraziť na uzamknutej obrazovke.
  • Konverzačné bubliny. Konverzácie z ľubovoľnej komunikačnej aplikácie (za predpokladu, že funkcia je podporovaná aplikáciou) teraz možno pevne pripojiť na obrazovku vo forme bubliny. Používateľ tak má komunikáciu stále na očiach. Vylepšením prešiel aj samostatný multitasking.
  • Rýchly výber zvukového výstupu. Priamo z notifikačnej lišty si teraz vyberiete, či sa ma zvuk prehrávať cez vstavaný reproduktor, Bluetooth alebo pripojené slúchadla pomocou kábla.
  • Väčšia bezpečnosť. Ďalšie aktualizácie zabezpečenia a ochrany súkromia sa uskutočňujú automaticky a priamo z Google Play.
  • Jednoduchšia autorizácia povolení aplikáciám. Aplikáciám môžete pridávať povolenia aj jednorazovo. Pri dlhodobejšom nevyužívaní aplikácie jej budú povolenia automaticky odobrané.
  • Hlasové ovládanie. Rýchlejší a ľahší prístup k aplikáciám vďaka intuitívnym hlasovým príkazom bez nutnosti pripojenia k internetu.

Konkurencia je v aktualizáciách aktívnejšia než LG

Napriek aktualizácii pre model LG Velvet je LG v softvérovej podpore oveľa menej aktívna než konkurencia. Jej domáci konkurent Samsung aktualizoval svoje vlajkové lode z minulého roku už v decembri. Nedávno dokonca spustil aktualizáciu modelov Galaxy S10 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. Nezabudol ani na skladacie smartfóny Samsung Galaxy Z Flip a Galaxy Fold.

Japonská spoločnosť Sony nedávno spustila aktualizáciu pre svoje smartfóny Xperia 10 IIXperia 5 II alebo Xperia 1 a 5. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. Motorola teraz začala s distribúciou Androidu 11 pre svoj úplne prvý smartfón Motorola moto g pro.

Náš tip
Exynos s grafikou od AMD poráža v prvých benchmarkoch konkurenčný Apple A14 Bionic

 

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+