MojAndroid

Spoločnosť LG pozná vďaka jej produktom takmer každý. V minulosti sa radila aj medzi gigantov v segmente smartfónov, no tieto časy sa už žiaľ pominuli a spoločnosť zaznamenáva stratu za stratou.

Len nedávno sme informovali o potenciálnom konci výroby smartfónov LG. V neznámej správe bolo uvedené, že LG skončí s produkciou smartfónov v Južnej Kórei. Uvádzali sa tam aj pokyny pre zamestnancov. Bolo im údajne nariadené, venovať sa prioritne Projektu I, čo je v skutočnosti rolovateľný smartfón predstavený na CES 2021. LG sa na margo tejto správy vyjadrilo, že žiadny koniec s výrobou smartfónov plánovaný nie je.

lg

Môže naozaj LG vo sfére smartfónov skončiť?

Kwon Bong-seok, výkonný riaditeľ spoločnosti LG uviedol, že bez ohľadu na akékoľvek zmeny bude zamestnanosť zachovaná. V tomto prípade sa teda nie je čoho obávať.  Ďalej zmienil, že trh je čoraz viac konkurencieschopný a že bude načase, aby spoločnosť vykonala dôležité rozhodnutie. Podľa informácií na portáli gsmarena.com, ďalej uviedol:

“Spoločnosť zvažuje všetky možné opatrenia vrátane predaja, stiahnutia a zmenšenia podnikania v oblasti smartfónov.”

“Spoločnosť zaznamenala s tímom mobilných komunikácií za posledných päť rokov stratu asi 4,5 miliárd dolárov, zatiaľ čo ostatné divízie disponovali solídnymi finančnými výsledkami a lámali rekord za rekordom.

Podľa spoločnosti Counterpoint, predala spoločnosť LG v 3. štvrťroku 2020 iba 6,5 ​​milióna smartfónov, čo predstavuje pokles o približne o 700 000 vyrobených zariadení . Spoločnosti teda patrí nevýrazný dvojpercentný podiel na globálnom trhu. Aj keď tržby nie sú veľké, spoločnosť priniesla množstvo inovatívnych produktov, takže v záujme konkurencie skutočne dúfame, že nebude musieť so smartfónmi skončiť.

V tomto štádiu nám ostáva len dúfať, že sa spoločnosti do budúcnosti naozaj zadarí a prinesie na trh ešte veľké množstvo zaujímavých smartfónov tak, ako doteraz.

 

Náš tip
LG Wing: Nová aktualizácia vylepšuje používanie duálneho displeja

22.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+