MojAndroid

Pred pár týždňami oznámila juhokórejská spoločnosť Samsung, že ďalšia generácia jej čipsetu Exynos bude využívať grafiku od AMD. Na internete sa teraz podľa portálu MSPowerUser objavili prvé benchmarky tohto čipsetu, v ktorých výrazne poráža konkurenčný Apple A14 Bionic.

Exynos s grafikou AMD poráža Apple A14 Bionic výrazným rozdielom

S chystaným Exynosom vybaveným grafikou od AMD sa počíta ako s nástupcom vlajkového 5nm čipsetu Exynos 2100. Ten bol predstavený dva dni pred predstavením smartfónov série Samsung Galaxy S21, ktoré ho využívajú. Napriek tomu, že Exynos 2100 ukazuje v benchmarkoch skvelé výsledky, tak za najvýkonnejší mobilný ARM čipset  je považovaný 5nm Apple A14 Bionic v smartfónoch Apple iPhone 12. Chystaný Exynos s grafikou od AMD by mu mal byť ale viac než dôstojným súperom, čo naznačujú prvé benchmarky, ktoré zverejnil známy leaker IceUniverse.

Od grafiky AMD sa očakáva významný nárast grafického výkonu, ktorý u doterajších Exynos mierne pokrivkáva. Vo zverejnených výsledkoch benchmarku GFXBench je výsledok chystaného Exynosu od výsledku Apple A14 Bionic vyšší o neuveriteľných 50 % až skoro 100 %. Najvýraznejší rozdiel  je v teste GFXBench Aztec High School, kde Exynos animoval scénu pri 58 snímkoch za sekundu. U Apple A14 Bionic to bolo 30,5 snímkov za sekundu. Tieto výsledky musíme zatiaľ brať s rezervou, pretože nie sú oficiálne.

Názov testu Exynos s grafikou AMD Apple A14 Bionic
GFXBench Manhattan 3.1 181,8 fps 120 fps
GFXBench Aztec Normal 138,25 fps 79,8 fps
GFXBench Aztec High School 58 fps 30,5 fps

Objaví sa Exynos s grafikou AMD na trhu ešte tento rok?

Nedávno sa objavili informácie, že by sa chystaný čipset Exynos s grafikou AMD mohol objaviť na trhu ešte tento rok. Pôvodne sa s jeho predstavením počítalo až na začiatok budúceho roku. Podľa týchto informácií by sa mal čipset objaviť na trhu už na jeseň. V tomto čase obvykle spoločnosť Samsung predstavovala nové modely série Galaxy Note. V prípade Exynosu s grafikou od AMD by ale mohlo ísť o skladací smartfón Samsung Galaxy Z Fold 3. Túto domnienku vyhlásil práve leaker IceUniverse, ktorý teraz zverejnil aj benchmarky chystaného čipsetu.

Náš tip
Xiaomi Mi A3: Aktualizácia s Android 11 spustená na tretí pokus
31.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+