MojAndroid

Budúcnosťou smartfónov nie sú len modely so skladacím displejom, ale aj rolovateľným. Viacero veľkých výrobcov sa pohráva práve s touto myšlienkou. Čínske Oppo ukázalo, ako takýto smartfón môže vyzerať. A spolu s ním ukázalo aj bezdrôtové nabíjanie vzduchom.

Toto je paráda! Takto vyzerá prvý smartfón s rolovateľným displejom
Zdroj oppo.com

Podobnú technológiu nabíjania nedávno predstavili spoločnosti Xiaomi a Motorola. Stále je to však hudba budúcnosti. Súčasné bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi funguje tak, že k smartfónu nemusíte pripájať kábel, avšak je nutné položiť ho na nabíjaciu podložku. V prípade tejto technológie to síce platí tiež, no nie tak úplne.

Technológia od Oppo stále počíta s tým, že smartfón bude blízko nabíjacej podložky. Vo vzdialenosti 10 cm od nej sa dokáže nabíjať výkonom 7,5 W, informoval portál Talkandroid. Porovnávať ju s nabíjaním od Xiaomi by bolo nespravodlivé.


Oppo X 2021 príde už v tomto roku

Smartfón Oppo X 2021 s rolovateľným displejom bude oficiálne predstavený už v tomto roku. Výrobca tvrdí, že s príchodom skladacích modelov prišlo aj veľa nevyriešených problémov súvisiacich s ohýbacím mechanizmom. A práve odpoveďou na toto by mohli byť displeje, ktoré sa dokážu vysúvať.

Oppo X 2021
Oppo X 2021 | Zdroj oppo.com

V prípade Oppo X 2021 sa displej s pôvodnou uhlopriečkou 6,7″ roztiahne na uhlopriečku 7,4″. To síce neznie ako veľký rozdiel, avšak zmení sa aj pomer strán. Vo výsledku tak používateľ získa približne o štvrtinu viac plochy displeja. A to už zanedbateľné nie je.

Oppo X 2021
Oppo X 2021 | Zdroj oppo.com

Ostatné hardvérové parametre pripravovanej novinky nie sú známe, neuvádza ich ani oficiálna produktová stránka.

Náš tip
Toto je paráda! Takto vyzerá prvý smartfón s rolovateľným displejom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+