MojAndroid

Nie je neobvyklé, ak si nejaký väčší výrobca patentuje futuristický dizajn alebo konštrukciu smartfónu. Často sa také patenty nikdy nestanú realitou, ale s príchodom ohybných displejov by niektoré mohli. Či sa tak stane u najnovšieho patentu Samsungu je otázne. Podľa portálu AndroidHeadlines totiž patrí zariadeniu s rolovateľným displejom.

Konštrukcia ako zvitky starovekých Grékov

Z patentu nie je úplne zrejme, či je určený pre smartfón, tablet alebo obidva typy zariadení. V prípade smartfónu by v zloženom stave vyzeral ako dnešné vlajkové modely Samsungu série Galaxy S20 so zahnutým displejom po stranách. V bokoch patentu sa ale nachádza ďalšia zrolovaná časť ohybného AMOLED displeja. Vďaka mechanizmu na zadnej strane sa dokáže zariadenie roztiahnuť a s ňou aj AMOLED displej. V praxi to pripomína zvitky listov papyrusu, ktoré mali v minulosti starovekí Gréci ovinuté po stranách okolo dvoch madiel.

Samsung patent rolovateľný displej

Pod displejom budú vysunuté tenké umelohmotné pásy, ktoré ho majú za úlohu podopierať, aby sa pri dotyku pod prstom neprepadol a nepoškodil. Otázna je odolnosť takejto konštrukcie. Prvý skladací smartfón Samsungu Galaxy Fold mal minulý rok odložené uvedenie na trh o pol roka, pretože sa jeho ohybný displej pri používaní poškodzoval. V prípade Samsungu tiež neide o prvý patent s rolovateľným displejom. Vo februári si patentoval smart reproduktor s ohybným displejom na podobnom princípe. 

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung pokračuje vo vývoji technológie ohybných displejov

Ak by sa tento patent stal skutočnosťou, tak by s veľkou pravdepodobnosťou používal rovnaký ohybný AMOLED displej ako Galaxy Fold alebo Galaxy Z Flip. Samsung je momentálne lídrom vo výrobe ohybných displejov a na trhu smartfónov má konkurenciu len v smartfónoch Huawei Mate Xs a Motorola Razr. Navyše už chystá novú generáciu Galaxy Fold 2, ktorá bude pravdepodobne využívať aj novší typ ochranného skla UTG (Ultra-Thin Glass). Tým by sa mala odolnosť ohybného displeja ešte zvýšiť. Či by ho ale bolo možné použiť aj v prípade rolovateľného displeja, je otázne.

Náš tip
Akcia: 19 platených hier a aplikácií je v Google Play zadarmo
18.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+