MojAndroid

LG už dávno nepatrí medzi najväčších výrobcov smartfónov. Raz za čas ale dokáže aj tento výrobca prekvapiť. Chystá novinku, ktorej hlavným lákadlom bude rolovateľný displej. O smartfóne informoval portál LetsGoDigital.

Veľký rolovateľný displej s pomerom strán 20:9 alebo 3:2

V “zatvorenom” stave ponúkne novinka displej s uhlopriečkou 6,8″ a pomerom strán 20:9. Jeho rozlíšenie bude 2428 x 1080 pixelov. Po vyrolovaní sa jeho uhlopriečka zvýši na 7,4″. Pri letmom pohľade na tieto čísla sa zdá, že sa displej veľmi nezväčší. Avšak netreba zabúdať, že 7,4″ pri pomere 3:2 predstavuje oveľa väčšiu celkovú zobrazovaciu plochu. Rozlíšenie v tomto režime bude 2428 x 1600 pixelov.

lg rolovatelny displej

Toto nové zariadenie bude ďalším z projektu “Explorer Project”, do ktorého patrí aj LG Wing. Už v čase predstavenia tohto modelu spoločnosť LG ukázala, že chystá aj smartfón s rolovateľným displejom. Ten je už prakticky “za dverami”.

Prvý smartfón s rolovateľným displejom vyrobí LG?

Ak sa tieto informácie naplnia, juhokórejský výrobca bude pravdepodobne prvým, ktorý predstaví model s rolovateľným displejom. koncepty síce už má viacero značiek, avšak žiadny z nich ešte nebol oficiálne predstavený a nedostal sa do predaja. Predajná cena takéhoto zariadenia určite nebude nízka a pravdepodobne výrazne prekročí hranicu 1000 €.

 

Náš tip
Samsung si patentoval zariadenie s rolovateľným ohybným displejom

Náš tip
Toto je paráda! Takto vyzerá prvý smartfón s rolovateľným displejom
11.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+