MojAndroid

Predpovede sa potvrdili. Juhokórejská spoločnosť LG oficiálne končí so svojimi aktivitami v oblasti trhu so smartfónmi. Infomoval o tom portál Android Authority.

Nie je to po prvýkrát, čo sme počuli informáciu o možnom konci. V posledných týždňoch sa to skloňovalo celkom často. Spoločnosť potvrdila, že v poslednom čase sa jej nedarilo, čo potvrdzovali aj hospodárske výslediy. Divízia so smartfónmi bola dlhodobo v strate.

Pritom pred niekoľkými rokmi išlo o jedného z najväčších a najinovatívnejších výrobcov vôbec. Spoločnosť sa nakoniec rozhodla, že v tomto smere oficiálne skončí.

Rozhodnutie zatiaľ nebolo oficiálne oznámené, malo by sa tak stať 5. apríla.

PS: Vyzerá to tak, že toto nie je prvoaprílový žartík.

Koniec ďalšej legendy za rohom. LG má veľké problémy

23.3.2021

Informácie o veľmi nepríjemnom stave mobilnej divízie LG sa opäť potvrdzujú. Napriek všetkým snahám a netradičným konceptom, ako je napríklad LG Wing, sa výrobca v oblasti produkcie smartfónov už dlhodobo nedokáže dostať z červených čísel.

Najnovšie sa to celé malo ešte zhoršiť, nakoľko rokovania o možnom odpredaji mobilnej divízie prakticky zlyhali. LG teraz nemá na dohľad vidinu ružovej budúcnosti pre svoje smartfóny a stojí pred ťažkým rozhodnutím. Nakoniec možno bude nútená celú produkciu natvrdo ukončiť. Upozornil na to portál XDA-Developers.

Ak LG narýchlo nedokáže nájsť vhodného partnera, investora či záujemcu o odkúpenie svojej mobilnej divízie, tak sa namiesto ďalších zaujímavých modelov dočkáme len trpkého konca niekdajšej legendy. A na základe aktuálnych informácií to, bohužiaľ, vyzerá presne na takúto neslávnu bodku.

Do biznisu sa podľa všetkého nechce pustiť oslovený Volkswagen ani skupina Vingroup JSC, čo bola dvojica silných kandidátov na odkúpenie celej mobilnej divízie LG. Možnosti sa krátia a situácia začína byť zúfalá.

Náš tip
Vyberáme najlepšie smartfóny spoločnosti LG na trhu

21.3.2021

LG tento polrok žiaden smartfón nevydá. A možno s nimi skončí úplne

Juhokórejská spoločnosť LG nie je posledné roky na trhu smartfónov príliš úspešná a už dlhú dobu sa špekuluje, že by z tohto trhu mohla odísť. To potvrdzuje aj portál Bloomberg. Tvrdí, že sa nového smartfónu od tejto značky tento polrok nedočkáme a možno s ich výrobou skončí úplne.

LG Velvet 


Zrušené malo byť aj predstavenie smartfónu s rolovateľným displejom

Odvoláva sa pritom na juhokórejský denník DongA Ilbo. Jeho nemenovaný zdroj z prostredia spoločnosti LG tvrdí, že vedenie zrušilo všetky naplánované predstavenia smartfónov na tento polrok. To hlavne znamená, že sa nedočkáme ani očakávaného smartfónu s rolovateľným displejom. Spoločnosť LG ním chcela konkurovať skladacím smartfónom, ako je Samsung Galaxy Z Fold 2.

Zdroj tiež tvrdí, že rokovania s nemeckou automobilkou Volkswagen a vietnamskou spoločnosťou Vingroup JSC o predaji mobilnej divízie pravdepodobne stroskotali. Čo s ňou nakoniec bude, sa majú najprv dozvedieť jej zamestnanci a to už začiatkom apríla. Následne by mala byť informovaná aj verejnosť a média.

Čo je dôvodom neúspechu LG na trhu smartfónov?

Paradoxom je, že zatiaľ čo LG je na trhu smartfónov roky neúspešné, tak jeho domáci konkurent Samsung je dlhodobo najpredávanejším výrobcom. Vlajkové smartfóny LG pritom ponúkajú rovnaké špičkové technológie. Majú kvalitné OLED displeje a fotoaparáty, výkonné čipsety, bezdrôtové nabíjanie alebo vodeodolnosť IP68.

LG Velvet farby
LG Velvet | Zdroj: LG

Navyše ponúkajú aj vojenský štandard MIL-STD-810G, ktorý zaručuje funkčnosť aj pri extrémnych teplotách. LG Velvet patril k najkrajším smartfónom minulého roku. Model LG V60 ThinQ mal dokonca voliteľný pripojiteľný sekundárny displej. LG Wing 5G bol zase vďaka otočnej konštrukcii jedným z najoriginálnejších smartfónov minulého roku.

LG Wing
LG Wing | Zdroj: GSMarena.com

Rozdielom medzi značkami je ale výborný marketing Samsungu a horšia softvérová podpora LG. Majitelia smartfónov tejto značky často čakajú na nový systém niekoľko mesiacov, alebo sa ho nikdy nedočkajú. Samsung dokonca nedávno predlžil záruku bezpečnostných aktualizácií vybraných zariadení až na 4 roky. Tento faktor je pre zákazníka jedným z najdôležitejších pri výbere nového smartfónu.

Náš tip
Android 12: Druhá vývojárska verzia prináša niekoľko noviniek

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+