MojAndroid

Spoločnosť Google minulý rok integrovala do viacerých svojich mobilných aplikácií tmavý režim. Patrili k nim napríklad populárne Google Fotky alebo aj menej známe ako fitnes aplikácia Google Fit. Inšpirovala tým aj iné spoločnosti.

Samsung ho napríklad nedávno pridal do svojej fitnes aplikácie Samsung Health. Vrcholom bola integrácia tmavého režimu do systému Android 10. A podľa portálu AndroidPolice sa teraz dočkala aj aplikácia obchodu Google Play. Áno, automatická zmena  režimu na tmavý už bola dostupná v rámci operačného systému Android, ale teraz pribudlo tlačidlo, ktorým si svetlý alebo tmavý režim nastavíte manuálne.

Zatiaľ len pre časť používateľov obchodu Google Play

Obchod Google Play vystriedal pôvodný obchod s Android aplikáciami Android Market v roku 2012. Oproti svojmu predchodcovi integroval do seba aj elektronické knihy, filmy alebo hudbu. Napriek evolúcii funkcií a dominantnému podielu platformy Android na trhu smartfónov má ale obchod Google Play stále nižšie príjmy než konkurenčný iOS.

Zatiaľ ide o limitovaný test distribuovaný priamo cez servery Googlu. Inštalačný APK súbor by ste tak na internete hľadali márne.

Tmavý režim nájdete v nastaveniach obchodu

Tmavý režim je u vybraných používateľov dostupný v Nastaveniach pod položkou Témy. Na výber je medzi svetlým režimom, tmavým režimom a prednastaveným systémom. Zatiaľ nebolo potvrdené, či je tmavý režim dostupný aj na starších verziách systému než je Android 10.

Pokiaľ sa vám ale v nastaveniach obchodu objavil, tak môžete v diskusii pod článkom potvrdiť verziu systému vášho smartfónu. Prepnutie do tmavého režimu uľaví vašim očiam pri pozeraní na displej v tmavších miestnostiach alebo tme. Zároveň vám predĺži výdrž batérie, ak má váš smartfón displej technológie OLED.

Náš tip
Moderná apka George od Slovenskej sporiteľne je najrýchlejšie rastúcou digitálnou platformou
2.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+