MojAndroid

Google sa ešte pred oficiálnym spustením Androidu Q snaží čo najviac aplikácií obohatiť o tmavý režim. Takto sa dostalo nielen na známe ako YouTube alebo Chrome, ale aj také ako Keep. Medzi ďalšími chystanými sa teraz objavili aj Google Fotky, ktoré tmavý režim dostanú už čoskoro.

Fotky zapadajú do staronového trendu

Starší fanúšikovia Androidu si určite budú pamätať, že pred verziou 5.0 Lollipop bola väčšina systému ako aj niektoré aplikácie odeté do tmavších farieb. Až od Lollipopu vyššie sa začali snažiť čo najviac softvéru osviežiť svetlými farbami. S rastúcou popularitou OLED displejov sa ale zjavne Google a mnoho iných vývojárov vracia ku tmavým farbám. Tie šetria nielen energiu smartfónu ale aj oči používateľov.

android-10-q-beta-logo-header
Pre Android Q sa Google rozhodol vyvinúť tmavý režim porstredia

Najnovší Android Q prinesie systémový tmavý režim. Google sa preto snaží čo najviac aplikácií aktualizovať tak, aby obsahovali tmavý režim. No a keďže používatelia čistého Androidu sa spoliehajú na aplikáciu Google Fotky, aj tá teraz dostala tmavý režim.

Opäť nie rýdza čierna téma

Ako si už pomaly zvykáme, Google do svojich aplikácií nedáva kompletne čierny režim ako napr. Messenger. Zvolil radšej tmavošedú farbu. Tá síce šetrí vaše oči rovnako efektívne, ale energiu smartfónu neušetrí. O tom sa môžete presvedčiť aj na nových screenshotoch.

Google Fotky ešte síce nemajú tmavý režim oficiálne, no už čoskoro by sa tak malo stať. Dovtedy si ešte bude treba počkať. Aj vy sa tešíte na tmavý režim Google Fotiek? Napíšte nám o tom svoj názor do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

6.6.2019
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+