MojAndroid

Google sa ešte pred oficiálnym spustením Androidu Q snaží čo najviac aplikácií obohatiť o tmavý režim. Takto sa dostalo nielen na známe ako YouTube alebo Chrome, ale aj také ako Keep. Medzi ďalšími chystanými sa teraz objavili aj Google Fotky, ktoré tmavý režim dostanú už čoskoro.

Fotky zapadajú do staronového trendu

Starší fanúšikovia Androidu si určite budú pamätať, že pred verziou 5.0 Lollipop bola väčšina systému ako aj niektoré aplikácie odeté do tmavších farieb. Až od Lollipopu vyššie sa začali snažiť čo najviac softvéru osviežiť svetlými farbami. S rastúcou popularitou OLED displejov sa ale zjavne Google a mnoho iných vývojárov vracia ku tmavým farbám. Tie šetria nielen energiu smartfónu ale aj oči používateľov.

android-10-q-beta-logo-header
Pre Android Q sa Google rozhodol vyvinúť tmavý režim porstredia

Najnovší Android Q prinesie systémový tmavý režim. Google sa preto snaží čo najviac aplikácií aktualizovať tak, aby obsahovali tmavý režim. No a keďže používatelia čistého Androidu sa spoliehajú na aplikáciu Google Fotky, aj tá teraz dostala tmavý režim.

Opäť nie rýdza čierna téma

Ako si už pomaly zvykáme, Google do svojich aplikácií nedáva kompletne čierny režim ako napr. Messenger. Zvolil radšej tmavošedú farbu. Tá síce šetrí vaše oči rovnako efektívne, ale energiu smartfónu neušetrí. O tom sa môžete presvedčiť aj na nových screenshotoch.

Google Fotky ešte síce nemajú tmavý režim oficiálne, no už čoskoro by sa tak malo stať. Dovtedy si ešte bude treba počkať. Aj vy sa tešíte na tmavý režim Google Fotiek? Napíšte nám o tom svoj názor do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

6.6.2019
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • tomu sa hovori ze “z riti do hlavy”… odkedy mam telefon s farebnym displayom hladam a nastavujem iba tmave pozadia aby som posetril bateriu… to je uz pomaly 20 rokov – ?
  dobre rano Google…

  • Peter Kmec

   A je ti jasné, že pokiaľ si od začiatku, citujem: “pomaly 20 rokov”, nepoužíval telefón s OLED displejom, tak je teoreticky úplne jedno akej farby máš pozadie, však?
   Pretože IPS displeje čierny zobrazujú tak, že ju “svietia”, na rozdiel od OLED displejov, kedy sa pixely vypínajú. Z toho vyplýva, že čierne pozadie na IPS displeji ušetrí, ak vôbec ušetrí, mizivé percento baterky. Zatiaľ čo na OLED displejoch to už ako tak začína dávať zmysel…

   • mirec

    ja som na tom podobne. tiež asi 20 rokov. mal som všetky možné typy displejov a bolo mi to jedno či to šetrí baterku. pre mňa je podstatné to že mi to menej ťahá oči. veľa aplikácií som si kupoval len kvôli tomu že ponúkali tmavý režim (napr. inoreader). posledný rok sa google zobudil, nechápem čo tak dlho čakali. americké oči sú asi na vyššom leveli.

    • Peter Kmec

     Google v prvotných verziách Androidu používal čierne rozhranie. Potom prišiel “veľký boom” a Google sa zmenil na biely. Lenže súčasne sa začali rozmáhať OLED displeje a tak ľudia začali chcieť tmavé rozhranie, aby sa šetrila batéria (zrak je samozrejmosťou). Lenže Google sa skrátka nemohol rok, či dva roky potom, ako “uviedol” biele rozhranie vrátiť k čiernemu. Tým by vlastne “priznal chybu” :)

+