MojAndroid

Spoločnosť Samsung je roky známa tým, že má na svojich Android smartfónoch vlastnú grafickú nadstavbu Samsung One UI a aj vlastné aplikácie. Pre niekoho to môže byť plus a pre iného zasa mínus. Jej aplikácie sú ale väčšinou kvalitou na vysokej úrovni a platí to aj o fitness aplikácii Samsung Health. Tá je plnohodnotnou a v prípade smart hodiniek Samsungu aj nevyhnutnou alternatívou aplikácie Google Fit. Podľa portálu AndroidPolice sa teraz aplikácia Samsung Health dočkala tmavého režimu.

Výhody tmavého režimu pochopil aj Samsung

Tmavý režim si v mobilných aplikáciách začal získavať obľubu už koncom roka 2018. Okrem toho, že šetrí oči pri pozeraní na displej za slabšieho svetla, tak hlavne pri OLED displejoch šetrí batériu smartfónu. Dôvodom je, že OLED displeje nepotrebujú podsvietenie a ich pixely svietia samostatne. Pri čiernej farbe môžu byť úplne vypnuté. Tmavý režim sa preto začal objavovať v Google aplikáciách a nakoniec bol integrovaný do systému Android 10. Jeho výhody si uvedomil aj Samsung a aplikoval ho vo svojej grafickej nadstavbe Samsung One UI 2.0. Teraz sa dostáva aj do fitness aplikácie Samsung Health.

Okrem tmavého režimu prináša aktualizácia aj malé zmeny v položkách

Tmavý režim by ste v nej mali nájsť po aktualizácii na verziu 6.9. Pokiaľ máte v systéme svojho Galaxy smartfónu aktivovaný tmavý režim, tak sa vám v ňom aplikácia zobrazí už po spustení. Písmo bude invertované z čiernej na bielu farbu a pozadie, vrátane tlačidiel, bude čierne. Pozadie informačných panelov o aktivite by malo byť ale šedej farby, pre jednoduchšie rozlíšenie. Po aktualizácii by sa tiež mala presunúť položka Lídri a výzvy pod položku Spolu. Položka Účet a synchronizácia by naopak mala mať samostatnú kategóriu.

Verzia: 5.16.0.043
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.16.0.043
Aktuálna cena: Zdarma
21.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+