MojAndroid

Dnes sa dočkáme predstavenia novej série smartfónov Google Pixel. Pôjde samozrejme o modely Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Spolu s nimi prídu aj bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds Pro a inteligentné hodinky Pixel Watch. Poďme sa však teraz trochu zamerať na celkové predaje Pixel telefónov. Ako sa im darí oproti konkurencii? Pomer napríklad v porovnaní so značkou Samsung vás možno pobaví. Informácie zverejnil web Android Authority.

Smartfóny Google Pixel sa predávajú pomerne málo

Aby sme boli korektní, americký gigant Google nikdy nezverejnil dáta z predajov svojich mobilných telefónov. Všetky údaje pochádzajú z tretej strany. Keď zrátame všetky Pixely až z roku 2016, kedy vyšla prvá generácia, spoločnosť Google predala len 27,6 milióna kusov.

Výskum previedla firma IDC. Ak si predaje Pixelov porovnáme napríklad s už spomenutým Samsungom, zistíme, že Google by musel v takomto množstve predávať smartfóny 60 rokov, aby dosiahol počet predaných kusov Samsung telefónov za jediný rok. Aj čínsky velikáni Xiaomi, OPPO a vivo majú podstatne vyššie predaje ako Google.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

Hlavným dôvodom bude obmedzená dostupnosť Pixelov na svetovom trhu. Oficiálne sa nepredávajú ani u nás. V apríli však bolo potvrdené, že modelový rad Google Pixel 6 bol najlepšie a najrýchlejšie predávajúcim sa v histórii celej série. To je možné považovať za veľký úspech.

Dnes predstavovaný rad Pixel 7 má teda obrovský potenciál opätovne uspieť. Disponovať bude druhou generáciou vlastného čipsetu, čo môže značiť pre elimináciu počiatočných problémov, ktorými séria Pixel 6 disponovala.

Náš tip
Od roku 2024 bude USB-C v Európskej Únii povinné. A to aj pre Apple

6.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+