MojAndroid

Rozdiely vo výkone telefónov sme kedysi veľmi jednoducho merali benchmarkovými aplikáciami a výsledky sa často verne prejavovali v skutočnom používaní. Dnes už sú nároky na čipsety v mobilných zariadeniach oveľa vyššie a okrem samotného výkonu sa kladie dôraz aj na ďalšie aspekty.

Všetky časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 10 Pro:

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Dizajn, ktorý vyrazí dych [1. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Ultrarýchly snímač odtlačkov so skvelými funkciami [3. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastický AMOLED displej [4. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Pamäte aj na rozdávanie [6. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Batéria, ktorá všetko mení [7. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastické fotografie aj v horšom svetle [8. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fotografické režimy s umelou inteligenciou [9. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Keď sa z telefónu stane počítač [10. časť]

Osem jadier a umelá inteligencia

Huawei Mate 10 Pro je prvým smartfónom, ktorý ponúka čipset Kirin 970. Ten je výnimočný tým, že ide o prvý mobilný čip na svete, ktorý má zabudovaný hardvér pre prácu s umelou inteligenciou. Okrem toho ale ponúka zlepšenia na všetkých frontoch oproti svojim predchodcom.

Čip je vyrobený 10nm výrobnou technológiou, vďaka čomu je energeticky veľmi efektívny a zároveň extrémne výkonný. Svojou hrubou silou sa radí k absolútnej špičke na trhu a bez problémov konkuruje najvýkonnejším čipom konkurenčných značiek.

To sa v praxi prejaví tým, že jednoducho nebudete mať s výkonom žiadne problémy. Spúšťanie aplikácií bude extrémne rýchle, načítavanie väčších súborov bude bezproblémové a reakcie systému a aj konkrétnych aplikácií budú vždy okamžité. Úsporná technológia sa zas prejaví na lepšej výdrži batérie a nižších tepelných emisiách.

Kirin 970 je zaujímavý aj použitím prvkov pre umelú inteligenciu. Vďaka tým je telefón schopný výkonávať extrémne veľké množstvo úkonov spojených s AI, čo sa prejaví napríklad pri fotografovaní a automatickom rozpoznávaní scény. Tu telefón porovnáva snímanú scénu s tisícami podobných a robí to všetko v priebehu niekoľkých desatín sekundy.

12-jadrová grafika a skvelá optimalizácia

Huawei Mate 10 Pro je tiež prvý smartfón s 12-jadrovým grafickým čipom Mali-G72 MP12, ktorý prináša množstvo grafického výkonu pre tie najnáročnejšie hry a tiež prináša istotu toho, že náročné hry si s týmto smartfónom zahráte aj v budúcnosti.

Vďaka použitiu vlastného čipu Kirin v smartfóne Huawei bolo možné dosiahnuť fantastickú optimalizáciu na mnohých frontoch. Huawei už dlhodobo testuje svoje smartfóny a simuluje niekoľkomesačné používanie. Aj po 18 mesiacoch tak Huawei Mate 10 Pro ponúkne takmer taký výkon ako v deň, keď ste si ho kúpili.

Umelá inteligencia čipu sa potom prejaví napríklad aj v inteligentnom alokovaní zdrojov pri používaní telefónu. Zariadenie sleduje ako ho používate, ktoré aplikácie otvárate v ktorom čase a postupne sa to s vami učí. Výsledkom je, že postupom času sa naučí pripraviť vhodné aplikácie na pozadí s využitím minimálneho množstva výkonu a vy potom pri samotnom používaní už iba otvoríte dopredu načítanú aplikáciu. Tým ušetríte výkon, batériu a aj čas.

Optimalizácia sa ale prejavuje aj v ďalších častiach používania. Čipset podporuje siete LTE cat18 s rýchlosťami do 1,2 Gbps. Okrem toho oceníte aj skvelé sieťové pripojenie so silným signálom vďaka použitým technológiám v čipsete. Spoľahnúť sa môžete na skvelý signál v každých podmienkach a inteligentnú správu pripojenia, čo sa znovu prejaví aj na výbornej výdrži batérie.

Multifunkčný nástroj pre všetko

Vďaka vysokému výkonu je Huawei Mate 10 Pro vhodný aj pre tých najnáročnejších používateľov. Nesklame ich v žiadnom smere, práve naopak, podrží ich aj v čase, keď by to už možno ani neočakávali. Fantastický výkon uvidíte pri každodenných úlohách – žiadne zdržania a zaseknutia, iba rýchle a plynulé používanie. Keď ale dáte telefónu naozaj zabrať, spoznáte jeho skutočnú silu. Inštalovanie aplikácií na pozadí a súčasné úpravy fotografií či práca s tabuľkami nebude žiadnym problémom. Telefón zvládne všetko rýchlo a ešte aj veľmi efektívne.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

13.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+