MojAndroid

Displej je bez debaty jednou z najdôležitejších súčastí smartfónu. Hľadíme naň takmer pri všetkom čo s telefónom robíme, a tak je jeho kvalita dôležitou súčasťou celkovej kvality smartfónu. Huawei Mate 10 Pro prináša veľké zmeny v kategórii displeju, keď ponúka 6″ AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením a minimálnym rámikom, čo znamená obrovský krok vpred oproti predchádzajúcej generácií.

Všetky časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 10 Pro:

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Dizajn, ktorý vyrazí dych [1. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Ultrarýchly snímač odtlačkov so skvelými funkciami [3. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Špičkový výkon pre tých najnáročnejších [5. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Pamäte aj na rozdávanie [6. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Batéria, ktorá všetko mení [7. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastické fotografie aj v horšom svetle [8. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fotografické režimy s umelou inteligenciou [9. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Keď sa z telefónu stane počítač [10. časť]

Veľký displej, malý rámik

Huawei Mate 10 Pro dokonale vyznáva súčasný trend minimalizovania rámiku okolo displeja. 6″ displej je osadený v tele s rozmermi 154,2 x 74,5 x 7,9 mm, vďaka čomu obrazovka pokrýva takmer 81 % prednej strany zariadenia. Aj napriek veľkému displeju sú rozmery zariadenia stále priateľné a telefón je možné ovládať aj jednou rukou. Ak máte menšie ruky, môžete použiť šikovné gesto zmenšenia obrazovky potiahnutím na navigačnej lište sprava doľava alebo opačne, čím sa aktívna plocha displeja zmenší a presunie na ľavú, resp. pravú stranu a vy tak jednoduchšie dočiahnete na všetky prvky na displeji.

Hoci rámik okolo displeja je skutočne minimálny, Huawei tu zvolil rozumnú cestu a kúsok rámika ostal pod displejom aj nad ním. Kým spodná časť zabezpečí to, že sa dlaňou nedotýkate spodku displeja, horná časť obsahuje tradične umiestnenú selfie kameru, reproduktor a potrebné senzory. Vďaka tomu nemusela byť selfie kamera presunutá krkolomne do spodnej hrany ani nič podobné. Všetky prvky okolo displeja sú presne tam kde by ste ich prirodzene očakávali.

Skvelý AMOLED panel

Pri používaní telefónu okrem minimálneho rámika ale oceníte aj skutočne kvalitný AMOLED displej. Je to prvýkrát čo výrobca použil v tejto línii AMOLED panel, čo prináša hneď niekoľko výhod. Tou najbadateľnejšou je extrémne tmavá čierna farba, ale aj pekné sýte ostatné farby. Vďaka tomu vyzerajú obrázky živšie a atraktívnejšie bez toho, aby boli farby zbytočne presaturované a kazili tak celkový dojem z používania zariadenia.

Okrem toho ale panel ponúka ďalšie skvelé vlastnosti. Rozlíšenie 2160 x 1080 je dostatočne jemné a zároveň šetrnejšie k batérii ako použitie vyššieho rozlíšenia, ktoré vám rozhodne nebude chýbať. Oceníte ostatné kvality – skvelý maximálny jas, vďaka ktorému budete môcť telefón používať bez akýchkoľvek problémov aj na priamom slnku. Tu funguje ešte extra funkcia, ktorá zmení kontrast tak, aby bol obsah čo najčitateľnejší, no v prípade potreby môžete túto fičúru vypnúť.

Samozrejmosťou sú prakticky dokonalé pozorovacie uhly. V nastaveniach potom nájdete aj extra funkcie, vďaka ktorým si môžete farby prispôsobiť podľa vlastných predstáv, no už základné nastavenie výrobcu je výborné. Okrem toho AMOLED technológiu obrazovky oceníte aj pri funkcií Always-On Display, ktorá zobrazuje čas a informácie o telefóne na zamknutej obrazovke. Hoci telefón tak neustále zobrazuje nejaké informácie, nečerpá pritom veľa energie, pretože sú rozsvietené iba biele pixely času a informácií a zvyšok displeja je vypnutý.

Vychytávky v systéme

Huawei vybavil svoj vlajkový model aj plnohodnotným nočným režimom, ktorý zmení farby displeja tak, aby boli čo najmenej náročné na oči. Intenzitu tohto efektu si môžete prispôsobiť v nastaveniach podľa vašich predstáv a tiež môžete naplánovať, kedy sa má nočný filter automaticky spustiť, aby ste sa o túto funkciu viac nemuseli vôbec zaujímať. Huawei ale myslel aj na úplné detaily, ktoré by mohli využiť výhody AMOLED displeja. Odteraz je tak možné používať tmavé, resp. úplné čierne pozadie nastavení a notifikačnej lišty, čo ešte dodatočne šetrí energiu a zároveň to na AMOLED displeji vynikne viac ako klasické biele pozadie.

Vynikajúci displej je základom vynikajúceho smartfónu

Displej tak určite patrí medzi najväčšie prednosti smartfónu Huawei Mate 10 Pro a poteší aj tých najnáročnejších používateľov. Je dostatočne veľký, jasný, jemný, ponúka skvelé farby, vynikajúce pozorovacie uhly a spolu s extra softvérovými funkciami využijete AMOLED technológiu naplno.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

12.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+