MojAndroid

Skener odtlačkov prstov dnes považujeme za úplnú samozrejmosť. Aj napriek tomu, že vo väčšine prípadov je skener na smartfóne na výbornej úrovni, stále sa nájdu pozitívne výnimky, ktoré prinášajú niečo nové. Huawei Mate 10 Pro ponúka skener odtlačkov na zadnej strane. Okrem fantastickej rýchlosti a presnosti tiež ponúka dodatočné extra funkcie, vďaka ktorým skener použijete aj v takých situáciách, kedy by ste to vôbec neočakávali.

Všetky časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 10 Pro:

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Dizajn, ktorý vyrazí dych [1. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastický AMOLED displej [4. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Špičkový výkon pre tých najnáročnejších [5. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Pamäte aj na rozdávanie [6. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Batéria, ktorá všetko mení [7. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastické fotografie aj v horšom svetle [8. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fotografické režimy s umelou inteligenciou [9. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Keď sa z telefónu stane počítač [10. časť]

Extrémne rýchly a spoľahlivý

Tak, ako sme pri vlajkových lodiach značky Huawei zvyknutí, aj Huawei Mate 10 Pro ponúka vysoko kvalitný snímač odtlačkov prstov. Ten je umiestnený na zadnej strane presne tam, kde prirodzene padne váš ukazovák pri uchopení telefónu do ruky. Vďaka tomu sa nemusíte nikde načahovať, jednoducho chytíte telefón a máte ho odblokovaný. Platí to napríklad aj pri vyberaní zariadenia z vrecka, kedy ukazovák prirodzene sadne na to správne miesto a keď sa pozriete na displej telefónu, zariadenie je už odomknuté.

Druhou obrovskou výhodou snímača je jeho rýchlosť a presnosť. Odblokovanie zariadenia po priložení odtlačku je prakticky okamžité, skener patrí k tým najlepším na trhu. Táto rýchlosť odomknutia drasticky búra bariéry pri používaní telefónu a vy tak ani nemusíte myslieť na to, že pri používaní telefónu ešte musíte spraviť nejaký krok navyše. Poteší aj fantastická presnosť skeneru, ktorý rozozná prakticky každé priloženie prsta a neprekáža mu ani trochu vlhkosti či potu. Vo výsledku je tak používanie oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Ďalšie funkcie s pridanou hodnotou

Huawei je priekopníkom v snímačoch odtlačkov prstov, a tak mal výrobca dosť času zdokonaliť svoj skener odtlačkov. Okrem vysokej rýchlosti a presnosti disponuje aj skvelými pridanými funkciami, vďaka ktorým je ovládanie telefónu oveľa jednoduchšie.

Okrem odblokovania telefónu môžete pomocou skeneru odtlačkov zabezpečiť špeciálny priečinok – sejf – ktorý uchová vaše súkromné súbory pred nechcenými pohľadmi. Okrem toho je možné pomocou skeneru odtlačkov zabezpečiť aj jednotlivé aplikácie a získať tak pohodlnú a bezpečnú ochranu.

Okrem zvýšenia bezpečnosti prináša skener odtlačkov aj ďalšie extra funkcie. Stlačením a  podržaním skeneru môžete zdvihnúť hovor či zastaviť budík. Extrémne praktické je použitie tohto gesta pre zhotovenie fotografie. Nie tradičnej, ale selfie, pri fotení ktorej často držíme telefón v neprirodzenej polohe a stlačenie spúšte na displeji je krkolomné a môže vyústiť až do vyšmyknutia zariadenia z ruky. Pohodlným stlačením skeneru odtlačkov však spravíte selfie jednoducho a bez akéhokoľvek nebezpečenstva.

Okrem toho využijete skener odtlačkov aj na navigáciu v systéme. Potiahnutím dole môžete kedykoľvek zobraziť lištu s upozorneniami. Túto funkciu ocenia najmä používatelia s menšími rukami, ktorí by inak mohli mať problém dočiahnuť na lištu na displeji. Potiahnutím hore ju zas môžete jednoducho skryť.

Poslednou zaujímavou funkciou snímača odtlačkov je možnosť posúvať fotografie v galérii gestom potiahnutia sprava doľava alebo opačne. To tiež oceníte keď si prezeráte fotografie v režime na celú obrazovku a nechcete rukou zakrývať zobrazené obrázky.

Skener odtlačkov: Nutnosť zvládnutá na výbornú

Skenery odtlačkov sú dnes pri vlajkových lodiach samozrejmosťou, no je skvelé vidieť, keď výrobca tomuto prvku venuje extra pozornosť. Výsledkom potom nie sú iba extra funkcie, ale hlavne jednoduchší spôsob používania zariadenia a fakt, že z bežnej súčasti zariadenia je vyťažené maximum v prospech používateľského zážitku.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

11.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+