MojAndroid

Pojem “mobilný telefón” kladie veľký dôraz na mobilitu – prenosnosť zariadenia. Tu zohráva veľkú úlohu batéria. Telefón je totiž mobilný iba dovtedy, kým sa nevybije. Hoci prenášať ho vieme aj potom, nič s ním už nespravíme. Aj preto mnohí používatelia uprednostňujú výdrž na batériu aj pred inými vlastnosťami telefónu. Huawei Mate 10 Pro prináša v tomto smere kvality, ktoré ocenia aj tí najnáročnejší používatelia, ktorí majú telefón v ruke prakticky nonstop.

Všetky časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 10 Pro:

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Dizajn, ktorý vyrazí dych [1. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Ultrarýchly snímač odtlačkov so skvelými funkciami [3. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastický AMOLED displej [4. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Špičkový výkon pre tých najnáročnejších [5. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Pamäte aj na rozdávanie [6. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastické fotografie aj v horšom svetle [8. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fotografické režimy s umelou inteligenciou [9. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Keď sa z telefónu stane počítač [10. časť]

Veľká kapacita batérie a fantastická optimalizácia

V prípade vlajkovej lode od Huawei všetko začína už pri kapacite batérie. Tá je na vynikajúcej úrovni 4000 mAh, a to bez toho, aby bol telefón nadpriemerne hrubý či ťažký. Práve naopak – telefón váži iba 178 gramov a je hrubý iba 7,9 mm, čo pri veľkosti displeja 6″ a obrovskej batérii skutočne nie je veľa. Vďaka tomu vám neostáva nič iné iba užívať si dlhú výdrž, ktorú táto batéria prináša.

Absolútna väčšina používateľov nebude musieť nabíjať Huawei Mate 10 Pro každý deň. Pre tých najnáročnejších to zasa znamená, že počas dňa nebudú vôbec musieť myslieť na priebežné dobitie telefónu, a to ani vtedy, keď ho počas dňa prakticky nepustia z ruky. So smartfónom Huawei Mate 10 Pro nie je žiaden problém dosiahnuť 6 a viac hodín zapnutého displeja, za čo vďačí okrem veľkej batérii aj ďalším vlastnostiam.

Poteší skvelá optimalizácia systému EMUI 8.0, ktorý je v dokonalej harmónii s čipom Kirin 970. Je vidieť, že oba produkty vyšli z dielne toho istého výrobcu. Svoju rolu hrá aj moderný systém Android 8.0 Oreo, ktorý ponúka dodatočné možnosti pre šetrenie batérie a skvelo zvláda správu aplikácií na pozadí. Tu hrá rolu aj umelá inteligencia v telefóne, ktorá rozumne rozdeľuje výkon zariadenia práve kvôli tomu, aby sa predĺžia výdrž na jedno nabitie.

Keď sa minie šťava, dobijete ju za pár minút

Huawei Mate 10 Pro prichádza s vlastným rýchlym nabíjaním Super Charge. V balení nájdete výkonný napájací adaptér a špeciálny kábel, pomocou ktorého môžete telefón dobiť skutočne extrémne rýchlo, a to aj napriek veľkej kapacite batérie. Z 0 % na 100 % vám to nezaberie viac ako hodinu a pol a keď budete telefón dávať na nabíjačku pri 10 – 20 % zostávajúcej batérie, doplna sa vám dobije už za približne hodinu.

Ak ste priemerný používateľ a ráno sa zobudíte s tým, že telefón už máte takmer vybitý, stačí vám pol hodina a dobijete ho na celý deň používania. To je obrovská výhoda – nemusíte myslieť na to, že pri vybitom telefóne budete musieť dlho čakať na doplnenie energie. Práve naopak – jednoducho ho na pár minút pripojíte a môžete ho používať ďalších niekoľko hodín.

Ak nestačí kapacita, pomôže šetriaci režim

Kombinácia vynikajúcej výdrže na jedno nabitie a extrémne rýchleho nabíjania je návyková a kompletne zmení spôsob akým používate svoj smartfón. Čo ale robiť v prípade, kedy skutočne zabudnete telefón nabiť a v kritickom momente sa dostanete na nízke hodnoty nabitia? Zachránia vás šetriace režimy batérie. Nájdete ich tu hneď dva – štandardný úsporný režim, ktorý obmedzí aktivitu aplikácií na pozadí, vypne synchronizáciu e-mailov a zredukuje vizuálne efekty. Ak potrebujete mať telefón za každú cenu zapnutý a neplánujete ho používať na multimédiá či iné moderné činnosti, pomôže vám Ultra úsporný režim šetrenia. V tomto režime máte k dispozícii iba niekoľko aplikácií, ktoré sami vyberiete a ostatné funkcie telefónu zostávajú nedostupné.

To vám môže pomôcť v kritických prípadoch, kedy vám zostáva iba pár percent batérie, no vy ešte musíte vydržať s telefón, pretože čakáte dôležitý telefonát. Dobrou správou ale je, že tieto šetriace režimy väčšina používateľov nebude musieť použiť nikdy. Výdrž batérie a rýchle nabíjanie sú jednoducho tak skvelé, že telefón budete môcť používať naplno bez akéhokoľvek obmedzovania. Náročné multimédiá či hry nebudú žiadnym problémom a aj po niekoľkých hodinách sústavného používania vám ešte zostane batéria na celý zvyšok dňa a možno aj dlhšie.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

15.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+