MojAndroid

Huawei Mate 10 Pro prichádza s množstvom inovatívnych riešení. Mnohé z nich výrazne zlepšujú používateľský zážitok z práce s telefónom. Jedna novinka ale úplne mení to, čo môžete od svojho telefónu očakávať. Funkcia Easy Projection umožňuje spraviť z vášho telefónu počítač. Po pripojení k monitoru prostredníctvom funkcie Easy Projection môžete telefón využívať v plnohodnotnom desktopovom režime a nepotrebujete na to ani žiadnu špeciálnu dokovaciu stanicu.

Všetky časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 10 Pro:

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Dizajn, ktorý vyrazí dych [1. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Ultrarýchly snímač odtlačkov so skvelými funkciami [3. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastický AMOLED displej [4. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Špičkový výkon pre tých najnáročnejších [5. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Pamäte aj na rozdávanie [6. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Batéria, ktorá všetko mení [7. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastické fotografie aj v horšom svetle [8. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fotografické režimy s umelou inteligenciou [9. časť]

Jeden kábel a je to

Všetko, čo potrebujete pre spustenie funkcie Easy Projection, je HDMI kábel, ktorý strčíte do monitoru. K telefónu ho potom stačí pripojiť redukciou, prípadne zvoliť kábel HDMI-USB. Následne sa z telefónu stane plnohodnotný pracovný nástroj. K telefónu môžete pripojiť Bluetoot príslušenstvo – myš a klávesnicu a môžete tak fungovať ako s klasickým počítačom.

Ak nemáte po ruke myš, nevadí. Váš telefón sa totiž automaticky zmení na touchpad – jednoducho ho môžete využívať ako touchpad na notebooku či klasickú myš pre navigáciu v systéme. Ak nemáte po ruke ani klávesnicu a nechcete písať dlhé texty, nevadí – Huawei Mate 10 Pro môžete vďaka softvérovej klávesnici využiť aj na zadávanie textu. Vďaka Easy Projection si môžete vychutnať obsah na veľkom monitore spolu s upraveným prostredím pre navigáciu kurzorom. Okrem toho tu nájdete celý rad optimalizovaných aplikácií, ktoré si môžete otvoriť na celú obrazovku a pracovať s nimi tak, ako ste zvyknutí na počítači s plnohodnotným desktopovým režimom.

Zabudnite na dokovaciu stanicu

Najväčšia výhoda funkcie Easy Projection spočíva práve v jednoduchosti pripojenia. Nielenže telefón pripojíte jedným káblom a nepotrebujete žiaden dok, ale počas pripojenia k počítaču je telefón naďalej aktívny a plní svoju hlavnú funkciu. Môžete tak na ňom využívať všetky aplikácie v tradičnom režime, uskutočňovať hovory a pracovať s ním tak, ako ste zvyknutí. Zároveň je ale telefón zdrojom pre desktop, na ktorom práve pracujete. Niekedy utopicky pôsobiaca budúcnosť, kedy telefón kompletne nahradí aj náš počítač, je už konečne tu.

Optimalizované aplikácie aj hry

Prostredie desktopového režimu Easy Projection je skvelo optimalizované pre veľké monitory a svojou intuitívnosťou pripomína štandardné OS počítačov, na ktoré sme zvyknutí. Okrem samotného prostredia systému ale poteší aj množstvo aplikácií, ktoré sú špeciálne optimalizované pre tento režim. Pri práci na telefóne tak využijete mobilnú optimalizáciu, no po pripojení telefónu k monitoru máte zrazu k dispozícii plnohodnotnú desktopovú verziu, s ktorou viete pracovať pri použití myši a klávesnice oveľa efektívnejšie.

Okrem klasických aplikácií nájdete v obchode Play aj skvelé hry, ktoré sú optimalizované pre Easy Projection a skvele tak vyniknú na veľkom monitore. Po pripojení Bluetooth ovládača tak máte k dispozícii obdobu hernej konzoly, ktorá vás zabaví na celé hodiny. Najlepšie na tom je, že pre všetky tieto funkcie nepotrebujete nič extra. Stačí vám jeden kábel pre prepojenie s počítačom, redukcia na USB môžte začať. Postupom času pribúdajú aplikácie optimalizované pre Easy Projection, a tak je tento desktopový režim v Huawei Mate 10 Pro stále užitočnejší a využije ho stále väčšie množstvo používateľov.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

20.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+