MojAndroid

Huawei Mate 10 Pro je jedným z najvydarenejších smartfónov tohto roku. V každom smere sa jedná o vlajkovú loď a nenájdeme na ňom prakticky žiadne vážne nedostatky. Špeciálnu pozornosť si ale zaslúži dizajn telefónu. Je vidieť, že výrobca si tu dal extrémne záležať a výsledkom je telefón, ktorý je zároveň šperkom.

Všetky časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 10 Pro:

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Ultrarýchly snímač odtlačkov so skvelými funkciami [3. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastický AMOLED displej [4. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Špičkový výkon pre tých najnáročnejších [5. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Pamäte aj na rozdávanie [6. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Batéria, ktorá všetko mení [7. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastické fotografie aj v horšom svetle [8. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fotografické režimy s umelou inteligenciou [9. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Keď sa z telefónu stane počítač [10. časť]

Luxusné spracovanie

Základ konštrukcie telefónu tvorí sklo a kov. Ide o dnes bežnú kombináciu, ktorá niekedy pôsobí fádne. Nie však v prípade Huawei Mate 10 Pro. Tu je kov elegantne zladený so sklom tak, aby bol výsledok nielen príjemný na pohľad, ale aj praktický pri držaní v ruke.

Prednej strane dominuje veľký 6″ displej s minimálnym rámikom. Ten pokrýva takmer 81 % prednej strany, čo oceníte pri práci jednou rukou. Okrem toho je pokrytý odolným sklom Corning Gorilla Glass, ktoré v elegantnom 2.5D zahnutí prechádza do bočných hrán.

Tie sú kovové a sú na vrchu zbrúsené tak, že so sklom vytvárajú iba jemne badateľný prechod. Nie je ale neviditeľný a v ruke ho pocítite, čo ale nemusí byť na škodu. Vďaka tomu sa telefón menej kĺže v ruke bez toho, aby sa zarezával do dlane.

Samotné hrany ukrývajú všetko podstatné. Presunuli sa sem aj antény, a tak je zadná strana čistá. Napravo tiež nájdeme tlačidlá so skvelou odozvou, pričom tlačidlo napájania má špeciálne vrúbkovanie, aby ste ho spoznali aj po tme. Svoje miesto si tu našiel dokonca aj IR vysielač pre ovládanie spotrebičov v domácnosti, čo je dnes skutočná rarita. Dole potom nechýba USB-C konektor a hlasný reproduktor.

Zadná strana je kapitolou sama o sebe. Nádherné spracovanie s výraznejším zaoblením je nie len efektné, ale aj veľmi praktické. Aj vďaka tomuto sa telefón skvele drží v ruke. Hore nájdeme špeciálny tmavší pásik, ktorý ukrýva symetricky rozložené šošovky fotoaparátu, blesk, IR senzor pre zaostrovanie a skener odtlačkov. Zvyšok telefónu je prázdny až na logo výrobcu a nenápadné certifikačné informácie dole.

Vďaka tomuto patrí Huawei Mate 10 Pro medzi najkrajšie spracované zariadenia na trhu. Nemožno mu vytknúť nápad a originalitu v čase, keď sa väčšina telefónov podobá ako vajce vajcu. Výsledok púta oči aj nezaujatého pozorovateľa, ktorý ihneď zbadá, že v ruke držíte niečo špeciálne.

Veľký, no skutočne praktický

Huawei Mate 10 Pro nie je malý smartfón, no vzhľadom na veľkosť displeja sú jeho rozmery veľmi priateľné. 154,2 x 74,5 x 7,9 mm veľký smartfón je stále možné ovládať aj jednou rukou, a to aj napriek veľkému 6″ displeju. Ešte lepšia je hmotnosť 178 gramov. Vďaka tomu telefón cítite vo vačku, no zároveň ho bez problémov udržíte v ruke aj pri dlhšom používaní.

Huawei fantasticky zvládol konštrukčné spracovanie a rozloženie hmotnosti telefónu je na vynikajúcej úrovni. Akonáhle ho uchopíte do ruky, pochopíte. Šikovné zaoblenie zadnej hrany spolu s ideálnou hrúbkou telefónu a dobre rozloženou hmotnosťou spôsobujú, že vôbec nemáte pocit, že držíte takto veľké zariadenie s tak veľkou batériou, ktorá tvorí podstatnú časť celkovej hmotnosti zariadenia.

Vďaka tomu je telefón nie len pekný, ale aj naozaj veľmi praktický. Skvelo padne do ruky, skvelo sa ovláda a používa a zároveň vyzerá vynikajúco a originálne. Toto je kombinácia, ktorá sa dnes na trhu hľadá veľmi ťažko, no Huawei tu trafil klinec po hlavičke.

Farby pre každú osobnosť

Huawei s príchodom Mate 10 Pro úplne prepracoval farebnú paletu prevedenia svojej vlajkovej lode. Vďaka sklenenej konštrukcii a dvojfarebnej tieňovanej zadnej strane však každá farba vyzerá skutočne luxusne a jedinečne. Základ tvorí šedý odtieň Titanium Gray. Ten je nenápadný, no stále veľmi elegantný a pôsobí profesionálne.

Zaujímavú cestu si výrobca vybral s farbou Mocha Brown. Na trhu je iba veľmi málo hnedých telefónov, no Huawei Mate 10 Pro nám ukázal, že je to zrejme veľká škoda. Elegantné hnedé prevedenie nie je vôbec výstredné, no zároveň si pýta vašu pozornosť. Odlesky skla na zadnej strane pôsobia luxusne a dopadajúce svetlo často vytvára nespočetné množstvo odtieňov, ktoré prechádzajú od žltej až po tmavohnedú. Telefón v tejto farbe sa rozhodne hodí aj do ženských rúk, no nebude vyzerať zvláštne ani vo veľkej mužskej dlani.

Čerešničkou na torte je farba Midnight Blue. Tá vám jednoducho vyrazí dych bez ohľadu na vaše pohlavie. Pri dopade svetla hrá telefón obrovským množstvom farieb a pri práci s ním cítite, že máte v rukách špeciálny telefón. Napriek tomu nie je táto farba extravagantná, práve naopak – kombinuje luxus s eleganciou v tom najlepšom súzvuku.

7.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+