MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila na výstave IFA 2017 aj novú radu svojho procesora. Nesie názov Huawei Kirin 970 a okrem skvelého výkonu prináša aj novinku v podobe umelej inteligencie. Má tak ísť o prvý procesor s využívaním prvkov umelej inteligencie. Nový procesor by mohol obsahovať už pripravovaný smartfón Huawei Mate 10, ktorého predstavenie je naplánované na 16. október 2017 v nemeckom Mníchove.

10nm výrobný proces

Náš tip
Spoločnosť Huawei prináša 4 nové tablety zo svojej série MediaPad!

Vedúci mobilnej divízie Huawei Richard Yu tvrdí, že ide vôbec o prvý procesor, ktorý bude využívať prvky umelej inteligencie. Všetky výpočty navyše nebudú prebiehať len externe, ale aj interne a to priamo prostredníctvom špeciálnej neurónovej procesorovej jednotky. Nová jednotka je spracovaná 10nm výrobným procesom a ponúkne spolu až 5,5 miliardy tranzistorov. Richard Yu takisto tvrdí, že novinka je až 50 násobne efektívnejšia oproti konkurenčným procesorom. Hospodárenie s energiou tak bude minimálne zaujímavé.

Lepšie fotografie a zaujímavé 4G

Náš tip
Toto sú prvé uniknuté rendery pripravovaného Huawei Mate 10

Pri novinke sa môžeme tešiť aj na lepšie fotografické výsledky. Huawei za to vďačí spomínanej neurónovej jednotke, ktorá zvládne lepšie spracovať či analyzovať obraz a poskytne tak lepší finálny výsledok. Nový procesor takisto umožní po technologickej stránke využívať 4G pripojenie z oboch SIM kariet súčasne (v prípade DualSIM verzie). Túto novinku už výrobca testuje na vybraných miestach v Ázii. ň

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Zdroj: androidcentral

4.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+