MojAndroid

Fotoaparát je dnes jednou z najdôležitejších súčastí smartfónu. Pre mnohých používateľov dokonca ide o rozhodovací faktor pri výbere nového zariadenia a uvedomujú si to aj výrobcovia. Dobrá kamera na vlajkovej lodi je už samozrejmosťou, no stále tu existujú veľké rozdiely. Pre používateľov je to veľmi dobré – konkurencia na seba navzájom vyvíja tlak a výsledkom sú stále lepšie fotoaparáty na smartfónoch. Ideálnym príkladom tohto javu je nový Huawei Mate 10 Pro. Ten ponúka jeden z najlepších fotoaparátov na trhu, ktorý si poradí aj s náročnými svetelnými podmienkami.

Všetky časti seriálu 10 dní s Huawei Mate 10 Pro:

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Dizajn, ktorý vyrazí dych [1. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Android 8.0 Oreo a EMUI 8.0 [2. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Ultrarýchly snímač odtlačkov so skvelými funkciami [3. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fantastický AMOLED displej [4. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Špičkový výkon pre tých najnáročnejších [5. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Pamäte aj na rozdávanie [6. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Batéria, ktorá všetko mení [7. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Fotografické režimy s umelou inteligenciou [9. časť]

10 dní s Huawei Mate 10 Pro: Keď sa z telefónu stane počítač [10. časť]

Dva objektívy a svetelnosť f/1.6

V čase predstavenia smartfónu Huawei Mate 10 Pro šlo o model s najlepšou svetelnosťou na trhu a stále ide o jeden z najlepších fotografických smartfónov na trhu. Vzadu na telefónu nájdeme dvojicu objektívov – jeden klasický 12MP s farebným snímačom, 27mm ekvivalentom objektívu, optickou stabilizáciou obrazu a clonou f/1.6. Rovnakú clonu má aj druhý, 20MP monochromatický snímač s rovnakým 27mm ekvivalentom objektívu. Nechýba laserové zaostrovanie v kombinácii s fázovou detekciou. Telefón je tak po hardvérovej stránke vybavený skutočne vynikajúco, čo sa odráža aj na výsledkoch fotografovania.

Duálna zostava tu hrá veľkú rolu pri množstve fotografických režimov, ktorými telefón disponuje. Okrem toho sa ale 20MP monochromatický snímač podieľa najmä na zachytení čo najväčšieho množstva detailov, ktoré sú skombinované s farbami a ostatnými detailami klasickej fotografie z 12MP snímača. Výsledky sú tak krásne ostré a plné farieb. Zároveň platí, že čierno-biely režim v tomto modeli používa na fotografovanie iba monochromatický snímač, vďaka čomu sú výsledky skutočne atraktívne a plné detailov.

Krásne fotografie a vynikajúce výsledky v horšom svetle

Tieto dva objektívy sa navzájom fantasticky dopĺňajú a fotografie sú tak na jednej strane dostatočne ostré, ale zároveň majú pekne vyvážené farby, vynikajúci dynamický rozsah a sú aj dostatočne jasné. Skvelú svetelnosť oceníte jednak pri fotení makro fotografií, kedy je pozadie krásne rozmazané a objekt je vynikajúco ostrý, ale aj pri fotení v horšom svetle. Tu telefón naozaj exceluje. Aj v horšom osvetlení si fotografie zachovávajú dostatok detailov, neprepaľujú svetlé miesta a zvládajú tak dynamické vyváženie aj v takýchto podmienkach.

Fotoaparát, ktorý jednoducho nesklame

Či už ste fotografickým nadšencom, alebo fotíte príležitostné momentky, fotoaparát na Huawei Mate 10 Pro určite oceníte. Je spoľahlivý vo všetkých svetelných podmienkach, a tak sa nebudete musieť báť, že vás nepodrží práve vtedy, keď ho budete najväčšmi pokračovať. Digitálny kompakt môžete nechať doma – všetko to a ešte oveľa viac zvládne aj váš telefón. Podobný názor majú aj odborníci zo známeho portálu DxOMark, ktorí udelili smartfónu Huawei Mate 10 Pro až 97 bodov, vďaka čomu sa telefón nachádza na druhom mieste spomedzi všetkých smartfónov na trhu. V kategórii fotoaparátu dostal telefón dokonca až 100 bodov a patrí tak k absolútnej špičke.

Na vývoji fotoaparátu sa podieľala aj svetoznáma spoločnosť Leica. Tá úzko spolupracovala s tímom spoločnosti Huawei, aby mohli priniesť ten najlepší fotografický zážitok pre každého majiteľa smartfónu Huawei Mate 10 Pro. Výsledok sa odrazil najmä na softvérovom odladení výsledných snímok, ktoré tak majú kvality, ktoré schvaľuje aj svetoznámy nemecký fotografický gigant. Najlepšie na tom je, že tieto výhody môžete mať neustále po ruke priamo vo svojom smartfóne. Hoci telefón obsahuje aj množstvo špeciálnych funkcií a režimov, ktorým sa budeme venovať v ďalšej časti tohto seriálu, spoločnosť Leica sa podpísala najmä pod celkovú vynikajúcu kvalitu fotografií, ktorú oceníte či už pri fotení v automatickom, alebo skvelom manuálnom režime.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

18.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+