MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi preslávili hlavne smartfóny s perfektnými špecifikáciami a cenou, ktorej sa niekedy nemôžu vyrovnať ani giganti ako Samsung či Huawei. Tento výrobca sa môže pýšiť aj zaujímavými patentami svojich smartfónov. Inak tomu nie je ani teraz. Xiaomi prináša ďalší pozoruhodný patent – smartfón s odnímateľným displejom.

Xiaomi sa inšpirovalo svojím predchádzajúcim patentom

Podľa informácií bol patent označený ako “two component phone”. Konkrétnejšie ide o smartfón skladajúci sa z dvoch častí, ktoré sa spolu pripájajú pomocou pinov. Ako je vidieť na obrázkoch, po oddelení displeja sa na prednej strane tela smartfónu, respektíve pod displejom, nachádza duálny selfie fotoaparát spolu s LED bleskom. Túto technológiu si Xiaomi patentovalo už v máji tohto roku.

xiaomi patent

Na spodnej strane nájdeme pravdepodobne stereo reproduktory, USB-C port a vzadu nájdeme tri fotoaparáty. Na základe podrobností zverejnených na portáli gizmochina.com, by malo byť možné používať displej aj bez toho, aby bol pripojený k telu smartfónu.

Akým spôsobom túto funkcionalitu výrobca dosiahne je zatiaľ neznáme. Rovnako tak je záhadou aj to, na aký účel bude vlastne v praxi slúžiť. Pravdepodobne by sa dal takto oddelený displej použiť napríklad na vzdialené ovládanie fotoaparátu. Ďalším možným využitím by bola napríklad jednoduchá výmena displeja pri poškodení.

xiaomi patent 2

V tomto štádiu je stále otázne, či smarftón vôbec uzrie svetlo sveta. Aj napriek tomu môžeme s určitosťou povedať, že ak by Xiaomi takýto smartfón predstavilo, bol by to jednoznačne zaujímavý model hodný povšimnutia.

Náš tip
Xiaomi údajne chystá skladací smartfón s otočnou kamerou
6.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+