MojAndroid

Jedným z hlavných prínosov technológií je to, že nám rôznym spôsobom pomáhajú a spríjemňujú náš každodenný život. Známe technologické spoločnosti preto neponúkajú len produkty určené na zábavu, ale aj rôznych pomocníkov do domácnosti.

Výnimkou nie je ani čínska spoločnosť Xiaomi, ktorú poznáme najmä vďaka jej smartfónom. V jej portfóliu preto nájdeme aj účinný ventilátor Xiaomi Mijia Standing Fan, praktický mop Xiaomi Mijia Deerma Water Spray Mop či digitálnu osobnú váhu Xiaomi Mi Body Composition Scale 2.

Pre nás, nadšencov mobilných technológií, to na prvý pohľad nie sú extrémne lákavé produkty, no vec sa má tak, že nežijeme v bubline a život nepočká. Či už chceme alebo nie, občasnému upratovaniu sa nevyhneme a o svoje zdravie sa musíme starať my sami.

Moderné technológie nám našťastie s týmito úkonmi dokážu do veľkej miery pomôcť, a práve preto sú produkty Xiaomi pre domácnosť zaujímavé. S ich doručením sa netreba trápiť – dostupné sú v európskom sklade a doprava je zdarma.

Xiaomi Mijia DC Standing Fan

Leto je tu a s ním aj  nepríjemné horúčavy, ktorým sa vyhneme len veľmi ťažko. V ideálnom prípade sa človek zašije niekam k vode alebo sa vyberie do parku či hory, no nie vždy sa to dá. Veľkú časť svojho letného času trávime doma či v práci a príjemné osvieženie vo forme zmrzliny či ľadového nápoja je len chvíľkovým rozptýlením od nepríjemného tepla.

Efektívnym východiskom z tejto situácie preto môže byť práve ventilátor Xiaomi Mijia Standing Fan, ktorý sa dá na diaľku ovládať cez mobilnú aplikáciu a zaujme aj veľmi príjemnou cenou.

Okrem nepretržitej dávky vzduchu poteší aj tichou prevádzkou (hlučnosť do 26,6 dB) , robustnými rozmermi a siedmimi vrtuľkami, vďaka ktorým to poriadne rozprúdi v rozsahu 140° s dosahom až 14 metrov. Pokryť tak nepochybne dokáže obrovskú plochu a keďže disponuje napájacím káblom s dĺžkou 1,6 metra, problém nebude ani s jeho umiestnením.

Hoci je to veľmi pohodlné, pri ovládaní nastavení sa nemusíte spoliehať len na svoj smartfón. Rovnako dobre poslúžia aj klasické tlačidlá. Teplé letné dni môžete tráviť v úplnej pohode a nevykoľaja vás ani tropické noci.

Xiaomi Mijia Deerma Sweeper Water Spray Mop

Umývanie podlahy? To je činnosť, ktorá nebaví asi nikoho, no život v špine nie je životom. Nevyhneme sa tomu, preto si treba pomôcť ako sa len dá. Jednou z možností je siahnuť po kvalitnom mope. Jednoduchý pomocník Xiaomi Mijia Deerma Sweeper Water Spray Mop nám to celé dokáže veľmi uľahčiť a krištáľovo čisté podlahy si budeme užívať aj my.

Rýchlo a s ľahkosťou prebehneme celú domácnosť, bez toho aby sme si namáhali chrbát. Tyč s dĺžkou 1,2 metra je doplnená o nádobku s objemom 350 mililitrov, čo vystačí na plochu 100 metrov štvorcových, a celé to samozrejme dopĺňa rozprašovací mechanizmus. Stačí naplniť vodou alebo čistiacimi prostriedkami a boj proti špine s ľahkosťou vyhráme.

Rozprašovač má dosah až 95 centimetrov, hlavica je otočná o 360 stupňov, takže rohy nie sú problémom, celý mop váži len 750 gramov a hlavne stojí necelých 20€… No proste jedna báseň. Za tie peniaze ide o neoceniteľného pomocníka do každej domácnosti.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Zdravie máme len jedno, preto by sme sa o seba mali starať čo najlepšie ako vieme. Sledovanie telesnej hmotnosti a jej vývoja patrí presne medzi veci, ktoré by sme mali v rámci životného štýlu sledovať.

A nejde len o to, že by sme si chceli udržať ideálnu váhu. Náhly úbytok hmotnosti alebo bleskové nabratie niekoľkých kilogramov môžu byť signálom, že niečo nie je tak celkom v poriadku. O všetkých zmenách je proste dobré vedieť.

Osobná digitálna váha Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 je preto skvelým pomocníkom pre zdravý životný štýl. Okrem hmotnosti dokáže sledovať ďalších 12 aspektov. Či už ide o  BMI, pomer tuku, vody alebo svalovej hmoty, vďaka mobilnej aplikácií budete mať neustály prehľad o svojom aktuálnom stave. Presné senzory sa postarajú o tom, že im neujde ani tá najmenšia zmena – zachytia aj tak malý rozdiel ako 50 gramov.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 vďaka modernému dizajnu zapadne do každej miestnosti a pýši sa rozsahom od 100 gramov po 150 kg. Ide o skutočne komplexnú digitálnu váhu, dokonca obsahuje aj test rovnováhy. Aktuálne pritom môže byť vaša za necelých 32€!

29.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+