MojAndroid

Xiaomi malo v Európe udalosť, na ktorej predviedlo nové produkty pre náš trh. Ukázali Mi TV Stick, Mi Band 5 a bezdrôtové slúchadlá Mi True Wireless Earphones 2 Basic (skúste si ten názov zapamätať).

Nové produkty od Xiaomi

Nové produkty od Xiaomi - Mi TV Stick
Mi TV Stick

Začnime s produktom Mi TV Stick. Je to malý HDMI box, ktorý po zastrčení do televízora premení váš televízor z neinteligentného na inteligentný. Má v sebe operačný systém Android TV, čo je vlastne prezlečený Android Pie tak, aby fungoval na televízore. Tento box má 8 jadrový procesor, 1 GB RAM a 8 GB vnútornej pamäte. Podporuje výstup vo formáte 1080p a DTS a Dolby audio. Zrejme má byť pokračovateľom Mi TV Boxu. Na Heureke sa objavil s cenou pod 60 €.

Mi True Wireless Earphones 2 Basic
Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Ďalším produktom sú bezdrôtové slúchadlá s hrozným názvom – Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Slúchadlá ponúkajú skvelú výdrž 5 hodín na jedno nabitie a krabička ich nabije trikrát – dokopy máte 15 hodín posluchu hudby. Krabička sa nabíja pomocou moderného štandardu USB-C a podporujú Bluetooth 5.0.

Slúchadlá podporujú ENC, čo je skratka pre Environmental Noise Cancellation, čo má v praxi znamenať, že slúchadlá potláčajú hluk, ale len pri telefonovaní. Slúchadlá majú podporu Google Asistenta. Na Heureke sa zatiaľ nenachádzajú, no ich cena má byť rovnaká, ako vyššie spomínaného Mi TV Stick.

Mi Band 5
Mi Band 5

Posledný produkt vás zaujíma asi najviac a je ním Mi Band 5. Očakávali sme aj pokročilé funkcie, ktoré však do európskej verzii nedorazili. Čínska verzia Mi Bandu obsahuje aj NFC, senzor okysličenia krvi SpO2 a podporu pre inteligentného asistenta. Inak má náramok 1.1 palcový AMOLED displej, 14 dňovú výdrž, monitorovanie srdcového tepu, 11 režimov športovania a iné (napríklad ovládanie prehrávača hudby, počasie).

Mi Band 5 sa u nás už predáva v týchto obchodoch:

Mi Band 5
datart affiliate Mi Band 5
alza affiliate Mi Band 5

18.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+