MojAndroid

Len niekoľko týždňov dozadu sme vás informovali o novom patente spoločnosti Xiaomi. Konkrétnejšie išlo o smartfón s fotoaparátom nachádzajúcim sa pod displejom. Smartfón sa veľmi podobá na model Mi 9 a počíta s umiestnením fotoaparátu v strede alebo v ľavej časti obrazovky.

Nedávno sa na webe pocketnow.com objavili informácie o ďalšom patente spoločnosti Xiaomi. Malo by ísť o skladací smartfón, ktorý bude disponovať otočným modulom fotoaparátu na vrchnej strane.

Xiaomi zapracovalo na dizajne

CNIPA uverejnila nový patent spoločnosti Xiaomi len 23. mája, čo znamená že ide o horúcu novinku. Smartfón by sa mal skladať to tvaru písmena “V” podobne ako Samsung Galaxy Z Flip. Vo vrchnej časti sa bude nachádzať obdlžníkový modul fotoaparátu, ktorý by sa mal dať otočiť až o 180 stupňov.

Podľa obrázkov je vidieť, že smartfón bude disponovať dokopy až piatimi fotoaparátmi. Parametre fotoaparátov ešte nie sú v tomto štádiu známe. Zaujímavý je však fakt, že strana modulu, ktorá je otočená na strane kde sa nachádza displej, má až štyri fotoaparáty, zatiaľ čo ta zadná má len jeden.

Je tu ale možnosť, že ide len o ukážkové snímky a štyri fotoaparáty budú tak ako obvykle na zadnej strane. Ďalej si môžete všimnúť, že v čase, keď je smartfón otvorený, modul značne z tela smartfónu vystupuje a pri zavretí dokonale splynie s telom.

Nie sú známe špecifikácie, ani názov

O spomínanom smartfóne zatiaľ neexistuje žiadna iná zmienka. Rovnako, ako nie sú známe žiadne bližšie parametre, nie je známy ani názov konkrétneho modelu. Jediné, čo by sa dalo o zariadení povedať je, že bude pravdepodobne disponovať OLED displejom pre umožnenie skladania.

Zariadenie pôsobí samo o sebe veľmi zaujímavo, no je otázne, či ho vôbec Xiaomi uvedie do finálnej podoby, alebo ostane len nezrealizovaným patentom.

skladaci smartfon 5

Náš tip
Xiaomi: Zbieranie dát z prehliadača je bežné. Už to môžete vypnúť

25.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+