MojAndroid

Smartfón iPhone od spoločnosti Apple sa teší veľkej obľube nielen na západe, ale aj čínskom trhu. Preto neprekvapí, ak ho vlastní vysokopostavený čínsky politik alebo podnikateľ. Šokujúce ale je, keď ho používa šéf čínskej spoločnosti, ktorá vyrába konkurenčné smartfóny. Podľa portálu GizmoChina je to aj prípad CEO spoločnosti Xiaomi Lei Juna.

CEO Xiaomi Weibo Apple iPone

Prehrešok odhalili na sociálnej sieti Weibo

Lei Jun zverejnil na sociálnej sieti Weibo príspevok, ktorý mal v popise, že bol odoslaný zo smartfónu Apple iPhone. Na jednú stranu je pochopiteľne, ak bohatý a významný človek využíva takéto zariadenie. Apple iPhone je veľmi kvalitným smartfónom a často aj znakom prestíže alebo luxusu.

Na druhú stranu sa od šéfa konkurenčnej spoločnosti očakáva propagácia vlastných smartfónov. V tomto duchu sa niesla aj vlna kritiky fanúšikov značky, ktorí by od CEO čínskeho výrobcu čakali skôr používanie najnovšej vlajkovej lode Xiaomi Mi 10 Pro. Netreba zabúdať ani na to, že Xiaomi je často kritizované za kopírovanie produktov Applu.

Aká bola reakcia?

CEO Xiaomi Lei Jun po kritike okamžite zareagoval a potvrdil, že skutočne vlastní Apple iPhone. Na svoju obhajobu povedal, že v spoločnosti Xiaomi nemá nikto zakázané vlastniť hardvér od konkurenčnej spoločnosti. Jeho spoločník Pan Jiutang zvolil trochu iný typ obhajoby.

Podľa neho je celkom bežne, že šéfovia testujú konkurenčné smartfóny. Posledná generácia iPhonu bola ale predstavená už v septembri minulého roku, takže jeho testovanie by trvalo už trochu dlho. V minulosti bol s iPhonom prichytený aj šéf Huawei, ktorý je ale známy fanúšik Apple produktov. CEO Realme minulý rok tweetoval z iPhonu a bývalý šéf Meizu po svojom odchode zo spoločnosti verejne využíval tento typ smartfónu.

Náš tip
OnePlus 8 Pro má špeciálny senzor, ktorý vidí cez objekty ako röntgen
Náš tip
CEO spoločnosti Huawei bol prichytený s Apple výrobkom
16.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+