MojAndroid

Je známa vec, že sú produkty spoločnosti Apple veľmi populárne aj u predstaviteľov jej konkurencie. Nie je to nič prekvapivé, pretože veľa výrobcov sa nimi tiež inšpiruje alebo ich doslova kopíruje. Na zákazníkov môže ale pôsobiť trochu pokrytecky, ak ich využíva šéf takejto spoločnosti alebo celebrita, ktorá dostáva za propagáciu konkurenčnej značky zaplatené. Najnovším prípadom je priamo CEO Huawei Ren Zhengfei, ktorý bol teraz prichytený s tabletom Apple iPad.

CEO Huawei Apple iPad

Aký otec, taká dcéra

K odhaleniu došlo pri bežnej kontrole na letisku, keď musel šéf Huawei ukázať obsah svojej batožiny. Medzi osobnými vecami bol aj biely iPad, čo sa podarilo zachytiť fotoaparátom vedľa stojacemu človeku. V prípade Ren Zhengfeia to ale nie je nič prekvapivé. Dlhodobo je známy ako fanúšik značky Apple. Navyše jeho dcéra Meng Wanzhou, CFO spoločnosti Huawei, mala pri mediálne známom zatknutí v Kanade pred mesiacmi pri sebe iPhone 7, iPad Pro a MacBook Air.

Nepôjdeš proti svojmu učiteľovi

Ren priznáva, že jeho deti preferujú výrobky Applu. Neznamená to ale, že nemajú radi Huawei výrobky. Apple má ale dobrý ekosystém. Keď je Ren v zahraničí, vždy kupuje svojej rodine iPhony. Tiež pripomína, že Apple je preňho vzorom a študent by nemal ísť proti svojmu učiteľovi. Veď aj Steve Jobs v minulosti využíval pri prezentáciách notebooky IBM ThinkPad. CEO Huawei zároveň prehlásil, že by bol v Číne v prípade Applu vždy proti podobnému zákazu, ktorý dostala jeho spoločnosť v USA.

Náš tip
Porovnanie: Pixel 4 XL vs Galaxy Note 10+ vs Huawei P30 Pro vs Xperia 1 vs OnePlus 7T Pro

 

28.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+