MojAndroid

Na YouTube sa objavilo video, ktoré ukazuje ako OnePlus 8 Pro (mimochodom, je dostupný na Slovensku) dokáže doslova vidieť ako röntgen cez objekty z tenkého plastu. Medzi ne patria plastové diaľkové ovládače, pri ktorých sú viditeľné ich “vnútornosti” ako keby mali priesvitný kryt. Kamera totiž obsahuje fotochromatický filter, ktorý nie je vo svete fotografie nový, využívajú ho dokonca aj okuliare s nočným videním. Je možné, že funguje na infračervenej alebo ultrafialovej technológii.

UnboxTherapy sa rozhodol otestovať aj ešte jednu zaujímavú vec. Je možné s týmto filtrom vidieť cez oblečenie? Nastala tu totiž obava, že by ľudia mohli túto kameru využiť aj na nie celkom morálne účely. Odpoveď je áno, ale len čiastočne. Lew si pod tenké čierne tričko strčil krabicu od iPhone a síce nebolo vidno všetky detaily, čiastočne bolo vidieť tvar smartfónu a obrázok na krabici. Podobne tak odskúšal ešte jednu krabicu, ktorá bola viditeľnejšia.

OnePlus 8 Pro vidí cez objekty
OnePlus 8 Pro vidí ovládač skoro ako priesvitný.

Ďalej sa spomína, že tento koncept nie je nový. Sony ho vo svojej kamere uviedla už v 90. rokoch, ale práve pre podobné obavy neskôr modely stiahla a začala vyrábať miernejšiu verziu tejto infračervenej kamery. Uvidíme ako sa s touto situáciou vysporiada OnePlus, je totiž celkom možné, že ho neskôr z OnePlus 8 Pro odstránia aktualizáciou.

>>> Kde kúpiť OnePlus 8? <<< 

15.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+