MojAndroid

Tapeta smartfónu je jedným z najvýznamnejších softvérových dizajnových prvkov celého zariadenia. Tá dokáže jeho vzhľad povýšiť na úplne inú úroveň. Mnohí si v poslednej dobe obľúbili prevažne čierne pozadia, pretože množstvo dnešných smartfónov disponuje práve OLED panelom. Ten totiž nezobrazuje čiernu farbu, jednoducho vypne samotný pixel.

Tým pádom sa dočkáme skutočnej čiernej farby a predovšetkým výbornej úspory batérie. Zaujímavý je však nedávny prípad, pri ktorom sa istému používateľovi smartfónu Xiaomi Mi 9 podarilo zablokovať celý smartfón. Stalo sa tak po prostej zmene pozadia.

Strašidelný problém zrejme postihuje celý rad Mi 9

Na sieti Reddit sa pán sťažoval na istý problém. Pre väčšinu z vás to môže prísť ako vcelku úsmevná situácia, no mnohí si ju nedokážu vysvetliť. V krátkosti ide o to, že pokiaľ si nastavíte na zariadení ako tapetu nižšie uvedený obrázok, celý telefón okamžite prestane reagovať. Áno, je to skutočne také desivé, ako to znie.

xiaomi mi 9 pozadie problém

Konkrétnejšie, obrazovka mobilu sa začne zapínať a vypínať po sekundových intervaloch. Počas toho ešte údajne smartfón zvláštnym spôsobom vibruje. Po približne piatich až šiestich cykloch sa na displeji zobrazí menu s troma možnosťami: Reštart, Zmazanie dát a Kontakt na Mi Asistenta.

Bez možnosti zálohy dát

Najhoršie na tom je, že reštart nijako nepomohol a chlapík musel celý telefón zresetovať a prišiel tak o všetky údaje na ňom. Soroush_kohan (daný používateľ telefónu, ktorý sa sťažuje na Reddite) si svoje nové pozadie stiahol klasicky z Google obrázkov a na pohľad nie je nijako škodlivé. Reč je o čiernom pozadí s farebnými rámčekmi, ktoré je primárne určené pre OnePlus 6T.

xiaomi mi 9 pozadie problém bug 1
Takto vyzerá spomínané menu, do ktorého sa telefón následne dostane (klasický Recovery Mode na Xiaomi zariadeniach)

Možno si poviete, že určite išlo iba o zhodu náhod, kedy sa jednému používateľovi stal iný problém po nastavení tapety. Musíme vás však zaraziť, že niektorí ľudia vyskúšali nastaviť toto pozadie na smartfóny modelu Xiaomi Mi 9T Pro a dočkali sa rovnakej situácie. Nie je veľmi jasné či je bug prítomný na všetkých Xiaomi smartfónoch alebo iba na konkrétnych modeloch, no podľa Gizchina ide zrejme o interný problém v samotnom MIUI.

Prečo majú však telefóny problém iba s týmto misterióznym pozadím je doteraz záhadou. Preto by sme vás aj chceli upozorniť, aby ste v žiadnom prípade nenastavovali tento obrázok na svoju tapetu, najmä pokiaľ vlastníte smartfón z radu Xiaomi Mi 9.

Náš tip
Xiaomi: Naše bezdrôtové nabíjanie patrí k najinovatívnejším

20.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+