MojAndroid

Xiaomi má nový patent, ktorý ukazuje zaujímavý smartfón so zabudovanými slúchadlami. Z obrázkov nám však napadajú len otázky a žiadne odpovede. Preto premýšľame aj nad tým, či takýto smartfón vôbec Xiaomi zhotoví.

Výrobca rád experimentuje so svojimi smartfónmi – stačí sa pozrieť na ich líniu Mi Mix. Preto je viac než pravdepodobné, že tento patent sa môže týkať konceptu smartfónu radu Mi Mix. Minulý rok napríklad Xiaomi prinieslo na trh v obmedzenom množstve smartfón Mi Mix Alpha. Ten obsahuje revolučný dizajn, pripomínajúci skladací smartfón Huawei Mate Xs. Avšak narozdiel od spomínaného Mate-u, Mi Mix Alpha nebol ohybný. Len mal obrazovku otočenú okolo svojej konštrukcie.

Takto nejako vyzerá patent od Xiaomi v praxi.
Takto nejako funguje patent od Xiaomi v praxi

Zvláštny patent od Xiaomi

Tento smartfón (ak sa stane realitou) bude mať dva otvory na vrchu, ktoré budú obsahovať bezdrôtové slúchadlá. Ich dizajn nevyzerá vôbec lákavo, skôr nepohodlne. Budete ich môcť vytiahnuť z tela smartfónu a otočiť podľa potreby. Je to podobné, ako má Samsung Galaxy Note svoju priehradku na pero S Pen. Xiaomi tak bude mať takéto priehradky dve a budú obsahovať slúchadlá. Na druhú stranu je to aj dobrý nápad, nakoľko nebudete nútení so sebou nosiť krabičku na bezdrôtové slúchadlá.

Letsgodigital prichádza s možnými príkladmi využitia týchto slúchadiel. Napríklad, ak ich mierne povytiahnete a otočíte k sebe, získate dva malé stereo reproduktory. K slúchadlám samotným veľa informácií nemáme, ale je možné, že budú patriť medzi pokročilejšie a budú obsahovať aj aktívne potlačenie hluku. Cenovka tohto smartfónu bude určite nastavená vysoko, preto aj slúchadlá by mali mať patričnú kvalitu.

Takáto konštrukcia prináša aj rad nevýhod – slúchadlá vyzerajú v celku nepohodlne a lacno, vynára sa tu otázka hygieny – telefón nosíme po vreckách, taškách a pohadzujeme ho kade-tade a keďže slúchadlá budú reproduktormi hore, budú zrejme zachytávať špinu a prach okolia. Slúchadlá zaberajú v konštrukcii celkom dosť miesta, preto bude zaujímavé sledovať, ako výrobca usporiada jednotlivé prvky konštrukcie a aký bude telefón hrubý.

Kde je selfie fotoaparát?

Všimnite si na obrázkoch, že smartfónu chýba predný fotoaparát. Jasné, napadne vám myšlienka, že je predsa vysúvací, podobne ako napríklad v Mi 9T. V tomto vás musíme poopraviť, nakoľko sa na internete nachádza aj návrh dizajnu smartfónu, kde nie je nakreslený modul pre vysúvaciu kameru. To znamená zrejme to, že predný fotoaparát už bude pod displejom. Túto novinku nám výrobcovia naznačujú už minimálne rok v rôznych únikoch. Očakávame teda, že vlajkové lode v priebehu ďalšieho roka budú mať selfie fotoaparát pod displejom.

Patent Xiaomi smartfónu so zabudovanými slúchadlami.
Patent Xiaomi smartfónu so zabudovanými slúchadlami

Okrem toho si všimnite aký hrubý a ostrý má byť tento telefón. No je pravdepodobné, že Xiaomi na jeho ergonómii ešte zapracuje. Aspoň teda dúfame.

31.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+