MojAndroid

Xiaomi Mi A3 je zatiaľ posledným Android One smartfónom spoločnosti Xiaomi. Čistý Android v ňom mal pôvodne výrobcovi uľahčiť aktualizácie, ale v tomto prípade to tak veľmi nevyzerá. Podľa portálu GSMarena sa teraz už na tretí pokus snaží aktualizovať tento model na systém Android 11. Bude konečne úspešný?

Aktualizácii nechýba januárové zabezpečenie a funkcia záznamu obrazovky

Xiaomi Mi A3 malo problémy s aktualizáciami už pred rokom pri systéme Android 10. V decembri sa ale majitelia modelu dočkali aktualizácie na systém Android 11. Tá ale musela byť okamžite stopnutá, pretože zo zariadenia robila nefunkčnú tehlu. Xiaomi rýchlo problém opravila, ale aj keď bola ďalšia aktualizácia funkčná, tak jej chýbala jedná natívna funkcia systému. Navyše mala staršiu decembrovú bezpečnostnú záplatu, aj keď už bol január.

Android 11 záznam obrazovky

Teraz spoločnosť Xiaomi spúšťa tretí pokus s aktualizáciou na Android 11, ktorá má januárové zabezpečenie systému. Nechýba jej ani chýbajúca funkcia systému, ktorou je natívny záznam obrazovky vo forme videa. Aktualizácia má označenie V12.0.4.0.RFQMIXM a veľkosť 329 MB. Jej dostupnosť si overíte v Nastaveniach —> Systém —> Pokročilé —> Aktualizácia systému. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo všetko prináša systém Android 11?

• Správa konverzácií na jednom mieste. Rozhovory používateľa s priateľmi a rodinou v rôznych aplikáciách je možné zobraziť na uzamknutej obrazovke.
• Konverzačné bubliny. Konverzácie z ľubovoľnej komunikačnej aplikácie (za predpokladu, že funkcia je podporovaná aplikáciou) teraz možno pevne pripojiť na obrazovku vo forme bubliny. Používateľ tak má komunikáciu stále na očiach. Vylepšením prešiel aj samostatný multitasking.
• Záznam obrazovky. Záznam diania na obrazovke vo forme videa je teraz podporované priamo v Androide 11 a  nie je k tomu nutná samostatná aplikácia.
• Spoločné ovládanie pre všetky smart zariadenia. Smart zariadenia v domácnosti ako kúrenie alebo svetlá sa teraz dajú ovládať cez jedno spoločné rozhranie. Vyvoláte ho dlhým stlačením tlačidla napájania.
• Rýchly výber zvukového výstupu. Priamo z notifikačnej lišty si teraz vyberiete, či sa ma zvuk prehrávať cez vstavaný reproduktor, Bluetooth alebo pripojené slúchadla pomocou kábla.
• Hlasové ovládanie. Rýchlejší a ľahší prístup k aplikáciám vďaka intuitívnym hlasovým príkazom bez nutnosti pripojenia k internetu.
• Väčšia bezpečnosť. Ďalšie aktualizácie zabezpečenia a ochrany súkromia sa uskutočňujú automaticky a priamo z Google Play.
• Jednoduchšia autorizácia povolení aplikáciám. Aplikáciám môžete pridávať povolenia aj jednorazovo. Pri dlhodobejšom nevyužívaní aplikácie jej budú povolenia automaticky odobrané.

Ako aktualizuje svoje smartfóny konkurencia?

Japonská spoločnosť Sony nedávno spustila aktualizáciu pre svoje smartfóny Xperia 10 II, Xperia 5 II alebo Xperia 1 a 5. Juhokórejský gigant Samsung spustil nedávno aktualizáciu modelov Galaxy S10 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. Nezabudol ani na skladacie smartfóny Samsung Galaxy Z Flip a Galaxy Fold.

OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. Motorola teraz začala s distribúciou Androidu 11 pre svoj úplne prvý smartfón Motorola moto g pro.

Náš tip
Xiaomi sa ide súdiť s USA kvôli svojmu zaradeniu na čiernu listinu

 

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+