MojAndroid

Portál Gizchina informoval o tom, že dvom obľúbeným Xiaomi smartfónom končí softvérová podpora. V zozname sa nachádzajú aj vtedajšie veľmi dobre vybavené vlajkové lode, ktoré sa predávali aj na Slovensku.

Xiaomi Mi Mix 3 a Mi 8 Explorer

Softvérová podpora končí napríklad smatfónu Xiaomi Mi Mix 3, ktorý je známy špeciálnou vysúvacou konštrukciou a absenciou výrezu selfie fotoaparátu v displeji. Je to zároveň posledný model zo série Mi Mix, ktorá sa u nás predával. Predstavený bol koncom roka 2018 s operačným systémom Android 9.0 Pie.

Zaujímavou vlajkovou loďou, ktorej tiež končí podpora, bol smartfón Xiaomi Mi 8 Explorer. Ten zaujal najmä priehľadnou zadnou stranou, takže používateľ mal možnosť vidieť, čo sa nachádza “pod kapotou.” Zariadenie bolo predstavené v lete 2018 s operačným systémom Android 8.1 Oreo.

Pripomíname, že oba telefóny v poslednom čase dostávali už len bezpečnostné aktualizácie. Ani jede z nich momentálne nebeží na najnovšom operačnom systéme Android 12.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zoznam zariadení, ktorým končí podpora:

  • Xiaomi Mi Max 3
  • Xiaomi Mi 8 Explorer
  • Xiaomi Mi Mix 3
  • Xiaomi Mi Play
  • Redmi S2
  • Redmi 6 Pro

Už žiadna aktualizácia. Týmto Xiaomi a Redmi smartfónom končí softvérová podpora

19.7.2022

V živote každého smartfónu nastane čas, kedy je jeho softvérová podpora ukončená. Xiaomi patrí medzi výrobcov, ktorí sa o svoje modely starajú pomerne dobre. Zariadenia dostávajú aktualizácie na nové verzie operačného systému Android, ale aj vylepšenú nadstavbu MIUI. Téme sa venoval portál Xiaomi Adictos.

V týchto dňoch oficiálne skončila softvérová podpora pre obľúbenú vlajkovú loď Xiaomi Mi 10. Tá bola predstavená začiatkom roka 2020 s operačným systémom Android 10. Dva roky podpory pre vlajkovú loď ale nie je nič moc.

Xiaomi Mi 10 MIUI 12
Xiaomi Mi 10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tento smartfón už nedostane ani nový operačný systém Android a ani novšiu verziu nadstavby MIUI. To isté platí aj pre Mi 10 Pro a Mi 10 Lite Zoom Edition.

Vlajkové lode, stredná trieda a aj Redmi

Podpora končí aj ďalším zaujímavým modelom, ktoré boli a ešte stále sú obľúbené aj u nás. V prvom rade ide o sériu Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro. Tieto modely boli predstavené koncom roka 2019 a zaujímavosťou je, že ide o prvé smartfóny so 108 megapixelovým fotoaparátom na trhu. Podpora je ukončená aj pre dvojičku týchto zariadení, ktorá bola dostupná na čínskom trhu – Xiaomi CC9 Pro.

Redmi Note 11 zadná strana
Redmi Note 11 | Zdroj: Zdenka Smalecová

S aktualizáciami sa končí aj pre niektoré smartfóny značky Redmi. Konkrétne Redmi K30, Redmi K30i, Redmi K30 5G a Redmi K30 Pro, ktorý je u nás znýmy ako POCO F2 Pro.

Žiadny z vyššie spomenutých smartfónov už nedostane pripravovanú nadstavbu MIUI 14 a ani Android 13. Dobrou správou je, že bezpečnostné aktualizácie ešte budú dostávať. Pravdepodobne po dobu jedného roka.

Náš tip
Xiaomi fotoaplikácia s úpravami od Leica bola voľne dostupná na internete
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+