MojAndroid

Zabijak vlajkových lodi POCO F2 Pro je jednou z najlepších volieb v pomere cena/výkon. Ponúka vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 865 za cenu oveľa nižšiu ako jeho konkurencia. Na trh prišiel v máji tohto roku s Androidom 10. Portál XDA Developers informuje o príchode stabilnej verzie Androidu 11. Určitá skupina ľudí tvrdí, že ich zariadenia začali dostávať stabilnú verziu najnovšieho Androidu, spolu s nadstavbou MIUI 12.

Poco F2 Pro farby

Čo prináša aktualizácia pre POCO F2 Pro?

Používatelia v domovskej Číne dostali update už na začiatku novembra. To naznačilo, že príchod aktualizácie pre globálnu verziu systému je už blízko. Jej označenie je 12.2.1.0.RJKMIXM, veľkosť dosiahla 3 GB. Prináša takisto aj októbrovú bezpečnostnú záplatu. S novou verziou nadstavby systému prichádzajú aj určité vylepšenia, a to nová vizuálnu stránku a animácie, vylepšená ochranu súkromia, plávajúce okná, nové ovládacie centrum a ďalšie.

Vďaka aktualizácií na Android 11 sa používatelia môžu tešiť na ďalšie novinky, a to plávajúce bubliny, nové ovládacie prvky zariadenia, jednorazové povolenia aplikácií, ktoré používajú kameru, mikrofón alebo polohu, bezdrôtové Android Auto a ďalšie.

 

Konkurencia s aktualizáciami zaspala

Najbližsou konkurenciou je pravdepodobne OnePlus Nord. Ten ponúkne podobne veľký displej s priestrelom pre predný fotoaparát. Nadstavba spoločnosti OnePlus je považovaná za jednu z najlepších. Nová verzia Androidu pre Nord by mala prísť čoskoro.

OnePlus Nord displej menu

Xiaomi Mi 10T

Konkurent od materskej spoločnosti tiež nesprístupnil aktualizáciu pre svoju vyššiu strednú triedu. Rada Mi 10T by mala byť po vlajkovej sérií Mi 10 druhou v poradovníku. Presný dátum stanovený nie je.

Xiaomi Mi 10T 5G

Samsung Galaxy A71

Cenový konkurent pre POCO F2 Pro je aj Samsung Galaxy A71. Pri masívnej nadstavbe od Samsungu sa dá očakávať neskorší príchod najnovšieho softvéru.

a71

Motorola Moto G 5G Plus

Posledným konkurentom je Motorola Moto G 5G Plus. Smartfón s krkolomným názvom ponúka výborný pomer cena/výkon. Taktiež ponúka aj najmenšiu vizuálnu nadstavbu v porovnaní s konkurenciou. To by mu malo zaručiť jednoduchší prechod na novšie verzie softvéru. Zatiaľ bohužiaľ nepoznáme konkrétny dátum vypustenia aktualizácie na Android 11.

Motorola moto g 5G plus fotoaparat

Náš tip
MIUI 13: Všetko, čo vieme o pripravovanej nadstavbe | Zoznam noviniek
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+