MojAndroid

Xiaomi Mi Mix 3 je bez pochyby zaujímavým zariadením. Nad jeho ikonickou vysúvacou konštrukciou so “selfie” kamerou však mnohí polemizujú, či je odolná a či vydrží stovky až tisícky vysunutí. Odpoveď nám prináša obľúbený YouTuber JerryRigEverything a samotný výrobca.

Prekvapivo odolný smartfón

Na YouTube sa už pár dní nachádza video s extrémnym testom odolnosti od starého známeho JerryRigEverything. Vyzerá to tak, že Xiaomi Mi Mix 3 skončilo veľmi obstojne v každom smere. Zadná strana je tvorená z keramiky a ubúdajú na nej škrabance podstatne menej ako na displeji. Boky zariadenia patria taktiež k tým odolnejším, tak ako aj slúchadlo pre hovory, ktoré je vyrobené z kovu. Ako jediný problém je možné brať drobnú medzierku medzi displejom a vysúvacou konštrukciou, do ktorej sa môžu po čase pravidelného používania dostať rôzne nečistoty v podobe prachu či dokonca kamienkov a piesku, ktoré sú schopné narobiť škrabance či dokonca zaseknúť celý “slider”.

Odolnosť voči ohnutiu je u tohto modelu značne vysoká a počas tohto testu sme boli svedkami minimálneho náznaku ohnutia. Mnohí sa pýtajú, či po pár stoviek vysunutiach konštrukcie sa môže niečo pokaziť. Na túto otázku odpovedalo samotné Xiaomi. V laboratórnych testoch bol “slider” otestovaný do hĺbky a údajne vydržal 300 000 vysunutí bez jedinej známky akéhokoľvek poškodenia. Táto správa by mohla záujemcov uistiť o skvelej odolnosti a trvácnosti.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi ukázalo snímač odtlačkov prstov fungujúci na väčšej ploche displeja
Náš tip
Xiaomi Mi 8 získava režim nočného fotografovania z modelu Xiaomi Mi Mix 3
Náš tip
Prinášame vám výber piatich skvelých smartfónov s 10 GB RAM
19.1.2019
Zdroj: gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+