MojAndroid

Inteligentné hodinky sa v posledných rokoch stávajú čoraz viac populárne, o čom svedčí aj neustály nárast počtu predaných kusov či neustále nové pribúdajúce modely. Do boja o zákazníka sa v tomto segmente zapájajú aj renomovaní výrobcovia tradičných hodiniek, ktorí pochopili, že hodinky s displejom a množstvom elektroniky by mohli byť v budúcnosti veľmi žiadané. Nie je teda prekvapivé, že svoje prvé inteligentné hodinky predstavili aj také zvučné spoločnosti ako Fossil, Tag Heuer, Nixon aj Casio. Tým tradičným výrobcom však konkurujú technologický giganti ako Samsung, Apple, Lenovo, Sony a mnoho ďalších. Ktoré hodinky sú pre vás ale tie pravé? Na to sa vám pokúsime odpovedať v nasledovných riadkoch.

To pravé pre geekov

Pebble Time

Inteligentné hodinky Pebble už veľmi dobre poznáme. Pebble nie je tak úplne tradičný výrobca hodiniek a svoje nové modely vždy financuje prostredníctvom kampaní na Kickstarteri. Tu zožal úspech aj ich najnovší model Pebble Time, ktorý vďaka použitiu farebného elektronického papiera ponúka viac ako 7-dňovú výdrž a zároveň dosiahnuť výbornú čitateľnosť na priamom slnku. Pebble Time sú vybavené aj s vlastným zabudovaným mikrofónom, ktorý umožní odpovedať na prichádzajúce upozornenia, prípadne spustiť záznam hlasu. Nové hodinky používajú tiež prémiové materiály, vrátane odolného skla Gorilla Glass a nerezovej ocele, ktorá zdobí rámik okolo displeja. Samozrejmosťou sú aj vymeniteľné remienky, ktoré prichádzajú v niekoľkých vyhotoveniach. Novinkou je tiež používateľské prostredie, ktorým sa Pebble snaží zamerať na to, čo je pre používateľa naozaj najdôležitejšie – čas. Hodinky sú teraz dostupné aj v tradičnom okrúhlom prevedení.

pebble_watch_3up

Samsung Gear S2

Hodinky od Samsungu sa vymykajú štandardom najmä svojim ovládaním. Okrem dotykového displeja disponujú aj otáčajúcim s rámom ciferníka, ktorý uľahčuje pohyb v menu a prepínanie medzi jednotlivými aplikáciami. Hodinky patria výkonom aj výdržou medzi to najlepšie, čo sa dnes dá kúpiť. Majú výborný a dobre čitateľný AMOLED displej s veľkosťou 1,2″ a rozlíšením 360x360px, chránený odolným sklom Gorilla Glass 3. Súčasťou výbavy je WiFi, merač srdcového pulzu, akcelerometer, gyroskop a barometer. Od iných hodiniek sa odlišujú aj svojim operačným systémom, ktorým je Tizen. Jeho nevýhodou ale je, že zatiaľ pre koncového používateľa neponúka až tak veľa aplikácií ako Android Wear.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Gear S2: Zatiaľ najlepšie Tizen hodinky

Samsung_Gear_S2_recenzia-13

Sony SmartWatch 3

Hoci ide o starší kúsok, myslíme si, že si stále zaslúži vašu pozornosť. Sony SmartWatch 3 ponúkajú stále dostatočne výkonné špecifikácie, ako aj transreflektívny displej, ktorý je dobre čitateľný na priamo Slnku. Navyše, ide o jedny z mála hodiniek, ktoré ponúkajú aj vstavané GPS, vďaka čomu dobre poslúžia aj pri monitorovaní športových aktivít. K dispozícii sú vo verzii so silikónovým remienkom, alebo v elegantnejšom vyhotovení z kovu. Operačným systémom je Android Wear.

Náš tip
Sony SmartWatch 3 získavajú aktualizáciu na Android Marshmallow

Náš tip
RECENZIA | Sony Smartwatch 3: Jedny z najlepších Android Wear hodiniek na trhu

Sony_SmartWatch_3-2

Elegantné hodinky pre pánov

Huawei Watch

Dnes patria medzi najlepšie vybavené hodinky na trhu. Huawei Watch sú chrakteristické svojim prémiovým spracovaním a možnosťou výmeny remienkov. Tie sú dostupné vo vyhotovení z kože alebo z kovu. Oceľové telo hodiniek je skutočným skvostom, pričom pánov poteší aj veľký 1,4-palcový displej s rozlíšením až 400×400 px. O tom, že ide o prémiové smart hodinky svedčí aj fakt, že displej chráni odolnejšie zafírové sklíčko. Samozrejmosťou je aj prítomnosť výkonneho procesora Snapdragon 400, 512 MB RAM, či 4GB internej pamäte. Aj tu je prítomný operačný systém Android Wear s ciferníkmi navrhnutými spoločnosťou Huawei.

Náš tip
RECENZIA | Huawei Watch: Odlišujú sa najmä kvalitným spracovaním

Huawei_Watch_recenzia_22-1

Motorola Moto 360 II

Motorola, dnes už pod záštitou Lenova, predstavila minulý rok elegantné hodinky Moto 360 druhej generácie. Tie vo verzii so 46 mm ciferníkom a koženým remienkom vyzerajú naozaj štýlovo. Na výber máte ale aj ďalšie možnosti úprav. Hodinky sa však nedajú  zahanbiť ani svojimi parametrami. V ich vnútri bije procesor Snapdragon 400 a 512 MB pamäť RAM, ktoré zabezpečujú plynulý beh operačného systému Android Wear. Ani tu, podobne ako aj na iných smart hodinkách, nechýba merač srdcového pulzu a odolnosť voči vode a prachu.

Náš tip
Recenzia: Moto 360 2. generácie so 46 mm ciferníkom

moto-360-2nd-46mm-9

Samsung Gear S2 classic

Funkcionálne tie isté hodinky ako Gear S2 s tým rozdielom, že ponúkajú elegantnejšiu konštrukciu a koženým remienkom.

Náš tip
TEST | Samsung Gear S2 Classic s koženým remienkom

Samsung_Gear_S2_classic-4

Pebble Time Steel

Ide o rovnaký kúsok ako Pebble Time s tým rozdielom, že oproti bežnej verzii so silikónovým remienkom, ponúkajú oveľa elegantnejší dizajn a telo vyrobené z kovu. Na výber budú aj dva druhy remienkov – jeden vyrobený z kože, ten druhý z ušľachtilej ocele.

Pebble_Time_Steel

Tag Heuer Connected

Tag Heuer je samá o sebe prémiová značka, ktorá sa až donedávna angažovala výhradne na poli analógových hodiniek. Dnes už však vieme, že Tag Heuyer svoje inteligentné hodinky má a nesú názov Connected. Tag Heuer sa pri návrhu nechal inšpirovať analógovým modelom Carrera, ktorého cenovka sa pohybuje v tisícoch eurách. Model Connected sa oproti iným hodinkám odlišuje najmä svojim konštrukčným spracovaním. Telo hodiniek je totižto vyrobené z titánu, ktorý je charakteristický svojou ľahkosťou a odolnosťou. Pripojiť sa k nim dá až 6 odlišných remienkov, ktoré sú pripojené k ciferníku s priemerom 46mm. Vo výbave hodiniek sa nachádza dvojjadrový procesor od Intelu s taktom do 1,6 GHz, 1 GB RAM, 4 GB vnútornej pamäte a 1,5-palcový transreflektívny displej s rozlíšením 360×360 px. Ten je chránený odolným zafírovým sklíčkom.

Withings Activité

Z trochu iného súdka sú hodinky Withings Activité. Tie sa svojim vzhľadom aj ciferníkom podobajú na klasické hodinky. Neobsahujú totižto žiadny displej, vo svojom vnútri však ukrývajú citlivý akcelerometer a elektorniku, ktorá umožňuje záznam aktivít, ako sú chôdza alebo spánok. K smartfónu s iOS alebo Androidom sa pripájajú za pomoci aplikácie Health Mate. Najväčšou výhodou série Activité je však ich vzhľad.

montre-face-white

Pre športovcov

Garmin VivoActive + Forerunner 630

Súčasné Android Wear hodinky nie sú tak úplne určené pre každého náruživého športovca. V tomto smere by sme sa poobhliadli po hodinkách spoločnosti Garmin, ktorá ponúka viacero športových hodiniek. Cenovo dostupnou alternatívou je napríklad model Garmin Vivoactive, ktorý síce neohúri svojim dizajnom, ale poteší funkciami určenými najmä pre športovcov. Obsahuje vlastný GPS modul a pripojiť sa dá aj hrudný pás pre meranie srdcovej aktivity pri záťaži. No a nepochybnou výhodou je napríklad aj podpora aplikácií a widgetov, či možnosť prepojenia hodiniek so smartfónov. O úroveň vyššie je potom drahší model Forerunner 630, ktorý má už dotykový displej a optický merač srdcového pulzu integrovaný priamo do hodiniek.

Náš tip
RECENZIA | GARMIN VIVOACTIVE: Inteligentné fitness hodinky

Moto 360 Sport

Moto 360 v športovej edícii sa odlišujú nielen konštrukčným spracovaním. Na rozdiel od klasickej verzie disponuje tiež transrefletkívnym displejom, ktorý je výborné čitateľný aj vo vonkajších prostrediach. Okrem toho ponúka aj samostatnú lokalizáciu prostredníctvom GPS a upravenú konštrukciu s gumeným remienkom. U všetkých modelov je samozrejmosťou podpora bezdrôtového nabíjania. Zo senzorov spomenieme napríklad snímač srdcového pulzu, akcelerometer, gyroskop, senzor pre reguláciu podsvietenia, či dvojicu mikrofónov a vibračný motorček.

Náš tip
Motorola Moto 360 Sport: Tvária sa ako športové | RECENZIA

Motorola_Moto_360_Sport-1

Cenovo dostupné

ASUS VivoWatch

Hodinky sa môžu pochváliť integrovaným optickým snímačom pre meranie srdcového pulzu, ktorý vďaka technológii VivoPulse môže pulz monitorovať nepretržite počas celého dňa. VivoWatch spolupracujú so smartfónom a aplikáciou HiVivo, či stránkou Asus Healthcare. Vďaka získaným údajom, ako je napríklad pohlavie, vek, výška a hmotnosť, dokážu používateľovi odporučiť intenzitu cvičenia, ktoré potom priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém. Displej má rozlíšenie 128×128 px a je chránený odolným sklom Gorilla Glass 3. Výrobca však neuvádza presný typ, podľa obrázkov sa však dá usúdiť, že ide o jednoduchší bielo-čierny displej. Nie menej dôležitou je aj výdrž, ktorá sa aj vďaka úspornému displeju má podľa výrobcu pohybovať na úrovni 10-dní. Cena je 122 eur.

Náš tip
RECENZIA | Asus VivoWatch

Asus_VivoWatch_-4

ALCATEL SmartWatch

Hodinky ponúkajú 1,22-palcový kruhový IPS displej s oleofóbnou vrstvou. Srdcom zariadenia je čip STM429 a do výbavy patrí podpora merania tepu, monitorovania spánku a pohybu a prepojenie so smartfónom. Samozrejmosťou je zobrazovanie upozornení na hodinkách. Vo výbave senzorov sa nachádza akcelerometer, gyroskop, výškomer a elektrický kompas. Šikovná prídavná aplikácia vám umožní prezerať si informácie o vašich fitness aktivitách v mobile, ale aj na displeji hodiniek. Hodinky prepojíte s telefónom pomocou Bluetooth v4.0, ale nájdete tu aj čip NFC. Ich cena sa pohybuje na úrovni 110 eur.

Náš tip
RECENZIA | Alcatel OneTouch Watch – dostupné a elegantné inteligentné hodinky

Alcatel_OneTouch_Watch_recenzia-4

Withings Activité POP

Vyzerajú ako klasické ručičkové hodinky. Nemajú teda žiadny displej a na prvý pohľad len ťažko zistíte, že by mali v sebe ukrývať aj niečo navyše. Pravdou však je, že výrobca do nich osadil citlivý akcelerometer, ktorý dokáže zmerať počet prejdených krokov, kvalitu spánku a ďalšie základné údaje. Plusom je tiež dlhá výdrž na jedno nabitie, ktorá je výrobcom udávaných 8 mesiacov. Ich cena sa začína na 114 eurách.

withings-pop-zoom-sable

Samozrejme, na trhu nájdeme ešte desiatky ďalších inteligentných hodiniek, ktoré ponúkajú viac menej tie isté funkcie. Vyššie zmieňované patria k tým najznámejším a najlepším na trhu, pričom väčšinu z nich sme aj osobne testovali. Ak ale máte vlastné tipy a skúsenosti so smart hodinkami, budeme radi, ak sa s nimi podelíte v komentároch.

2.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+