MojAndroid

V redakcii sme mali okrem športovej verzie hodiniek Gear S2 možnosť otestovať aj ich klasickú verziu. Ide o variant s koženým remienkom a s odlišným uchytením ako v prípade športovej verzie. Po funkcionálnej stránke ide o rovnaké hodinky, takže v tomto krátkom teste sa zameriame najmä na dizajn a konštrukciu.

Classic verzia hodiniek Samsung Gear S2 prichádza v podobnom vyhotovení ako ich športový variant. Ciferník je teda okrúhly, pričom telo je vyrobené z ušľachtilej ocele, a je odolné voči prachu a vode, a to do hĺbky až 1,5 metra po dobu 30 minút. Podstatným rozdielom je tu spôsob uchytenia remienku, ktoré sú v prípade klasickej verzie kožené. Samozrejme vďaka špeciálnemu mechanizmu ich je možné vymeniť doslova za pochodu. Podmienkou je len dodržanie šírky remienkov – tie majú 20mm.

Samsung_Gear_S2_classic-4

Prednú stranu samozrejme vypĺňa kvalitný AMOLED displej s uhlopriečkou 1,2-palca a vysokým rozlíšením 360×360 px. Zobrazovací panel je výborne čitateľný aj vonku, no a samozrejmosťou sú aj výborné pozorovacie uhly či kvalita zobrazenia. Chránený je odolným sklom Gorilla Glass 3.

Hodinky sa ovládajú cez otáčajúci sa ciferník, ktorý tvorí obrubu hodiniek. Ten sa nám ale oproti športovej verzii zdal byť trochu nemotornejší a na jeho otočenie sme museli vynaložiť viac úsilia. To neznamená, že by sa Gear S2 Classic ovládali ťažko alebo nemotorne, práve naopak. Pri priamom porovnaní so športovými Gear S2 tu však istý citeľný rozdiel je.

Samsung_Gear_S2_classic-8

Ovládanie je okrem otočného ciferníka realizované aj prostredníctvom dvoch tlačidiel na pravom boku. Jedno slúži pre návrat späť a druhé pre návrat na domovskú obrazovku. Zospodu umiestnil výrobca optický merač srdcového pulzu, ktorý poslúži pri meraní športových aktivít. My sme Gear S2 Classic testovali s Nexusom 5X s najnovším Androidom 6.0, na ktorý bolo nutné doinštalovať aplikáciu Samsung Gear a niekoľko ďalších doplnkov od Samsungu. Zatiaľ čo s týmto zariadením fungovali hodinky bezproblémovo, horšie to bolo s pripojením na Huawei Mate S. Tu sa nám nepodarilo spojazdniť notifikácie. Hodnotenia aplikácie v obchode Play tiež nasvedčujú, že podobné problémy majú aj iní majitelia hodiniek. Predtým ako si ich teda kúpite by bolo dobré, aby ste otestovali, či budú fungovať aj s vašim zariadením. Kompatibilita so Samsung smartfónmi by mala byť samozrejmosťou.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Gear S2: Zatiaľ najlepšie Tizen hodinky

Samsung_Gear_S2_classic-2

Gear S2 Classic patria dnes inak k najlepšie vybaveným hodinkám na trhu. Ich najväčšou výhodou, no zároveň aj nevýhodou, je prítomnosť operačného systému Tizen, ktorý je momentálne oklieštený počtom dostupných aplikácií. Na druhej strane chválime používateľské prostredie, ktoré je prispôsobené otočnému ciferníku. Plusom je samozrejme kvalitný displej, rýchle reakcie, či konštrukčné spracovanie. Výdrž na úrovni 1-2 dní je priemerná. Mínusom môže byť pre niekoho vyššia cena, ktorá je výrobcom odporúčaných 369 eur. V podobnej cene sa predávajú aj štýlové Huawei Watch.

10.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+