MojAndroid

Motorola vyrobila prvý inteligentné hodinky so systémom Android Wear, ktoré majú okrúhly displej. Trh po nich bažil ako hladný po chlebe, a tak sme sa odvtedy dočkali aj 3 nových nástupcov týchto populárnych hodiniek. Okrem klasických Moto 360 so 42 mm ciferníkom Motorola predstavila aj športový model Moto 360 Sport, či väčšiu verziu elegantného prevedenia Moto 360 2. generácie so 46 mm ciferníkom. A práve tieto hodinky nám v posledných dňoch skrášľovali zápästie.

moto-360-2nd-46mm-4

KONŠTRUKCIA: Väčší displej, no základ stále rovnaký

Hodinky majú byť jednoducho okrúhle a bodka. Hoci sa aj dnes na trhu nachádzajú analógové hodinky s hranatým dizajnom, my pokladáme za “tie pravé” hodinky práve tie, ktoré majú okrúhly ciferník. A preto sme si nové Moto 360 2. generácie so 46 mm ciferníkom naozaj zamilovali.

moto-360-2nd-46mm-2

Ciferník s priemerom 46 milimetrov sa niekomu môže zdať príliš veľký, no na bežnej chlapskej ruke vyzerá naozaj dobre. Najmä v kombinácii s koženým remienkom, aký sme mali k dispozícii aj my. Vďaka jednoduchému mechanizmu sa remienok dá veľmi ľahko vymeniť, a vy si tak doslova môžete meniť hodinky každý deň. Dopomôže vám k tomu samozrejme aj digitálny ciferník, ktorý si môžete zvoliť podľa vlastného štýlu.

moto-360-2nd-46mm-8

K remienku máme ale jednu výhradu – je vyrobený z kože, ktorá sa však veľmi ľahko oderie a mechanicky na povrchu poškodí. Musíte si preto dávať veľký pozor, čo robíte počas toho, ako máte hodinky na ruke. Inak vyzerá kožený remienok v spojení s digitálnymi hodinkami naozaj dobre a Moto 360 vďaka nemu získavajú prémiovejší vzhľad. Moto 360 2. generácie (46 mm) ponúkajú inak rovnaké konštrukčné prvky ako ich menšia verzia. Na zadnej strane nájdete merač tepu a v napravo sa nachádza jediné tlačidlo hodiniek.

24.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+