MojAndroid

Motorola v minulom roku okrem klasickej verzie svojich hodiniek, predstavila a začala predávať aj ich športový variant. Ten sa odlišuje vo viacerých parametroch, ktoré majú hodinkám dodať športovejší charakter a využitie aj pri intenzívnejšom využívaní v teréne a počas fyzických aktivít. Motorola Moto 360 Sport tak ponúkajú napríklad odolnejší gumený remienok, ako aj nový typ displeja, ktorý zlepšuje čitateľnosť vo vonkajších prostrediach. Navyše sú vybavené vlastným GPS modulom.

Motorola_Moto_360_Sport-4

Konštrukcia: Elegancia bokom

Hodinky Moto 360 Sport sa od svojich súrodencov odlišujú najmä po konštrukčnej stránke. Vodeodolné telo a gumený remienok sú jasnými ukazovateľmi toho, pre koho sú Moto 360 Sport určené. Nový typ konštrukcie však so sebou prináša aj niekoľko nevýhod. Tou prvou je, že remienok sa nedá jednoducho vymeniť a je pevnou súčasťou tela hodiniek. Okrem toho jeho povrch s obľubou zachytáva menšie nečistoty ako je napríklad prach. Toho sa však dá našťastie veľmi rýchlo zbaviť ponorením do vody. Chýba mu ale aj dodatočné odvetranie spodnej časti, ktoré by uľahčovalo odvádzanie potu. Tieto nedostatky však remienok vyvažuje svojou odolnosťou voči potu a mechanickému namáhaniu.

Motorola_Moto_360_Sport-6

Ciferník má priemer 45 mm a je zdobený jemne texturovaným rámikom. Športová edícia je hrubá 11,54 mm, váži 54 gramov a na ruke pôsobí aj počas celodenného nosenia pohodlne. Napravo je situované jediné hardvérové tlačidlo, ktoré zastupuje niekoľko funkcií – aktiváciu a deaktiváciu hodiniek, vypnutie displeja či vrátenie sa na domovskú obrazovku (ciferník). Naľavo vystupuje z gumeného remienka ešte mikrofón a v spodnej časti sa nachádza optický senzor pre meranie srdcového pulzu, ktorý je chránený odolným sklom. Hodinky sú skonštruované veľmi precízne, za čo im patrí naša pochvala. Určite však nebudú vhodné pre podnikateľov a ľudí, ktorí si potrpia na štýlovosť a eleganciu. Tým by sme odporučili skôr klasickú verziu s koženým remienkom a 46 mm ciferníkom.

Motorola_Moto_360_Sport-9 Motorola_Moto_360_Sport-7

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

19.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+